Tolkien eddig publikálatlan regénye jelenik meg

Jövő májusban lát napvilágot Nagy-Britanniában, a neves HarperCollins kiadó gondozásában, A Gyűrűk Ura szerzőjének eddig még publikálatlan, Artúr királyról szóló elbeszélő költeménye, mely a legendás uralkodó életének utolsó napjait dolgozza fel.

Grund
2012. 11. 02. 16:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A The Fall of Arthur címet viselő mű a Hurin gyermekei és a Sigurd és Gudrun legendája (The Legend of Sigurd és Gudrun) mellett annak a sorozatnak a következő kiadványaként jelenik meg, mely J. R. R. Tolkien eddig ismeretlen műveit kínálja az olvasóknak. A közel kétszáz oldalas poéma arról az utolsó hadjáratról mesél, melynek során Artúr király és Sir Gawain utoljára mérköznek meg Mordreddel, a kerekasztal lázadó lovagjával, a király legfőbb ellenfelével.

Tolkien a harmincas években kezdte írni ezt az elbeszélő költeményt, néhány évvel azt megelőzően, hogy A hobbit megírásába fogott. A munka során sokat merített Thomas Malory Arthur királynak és vitézeinek, a Kerek Asztal lovagjainak históriája című művéből és Geoffrey of Monmouth Arthur király históriája című munkájából. Carl Smith a kiadó részéről kivételes könyvként írta le Tolkien művét, mely új életet lehel a közismert hős alakjába, és megszabadítja azoktól a romantikus kliséktől, melyeket Malory aggatott rá, és összetett személyiségként mutatja be a királyt.

A poémában olyan problémák merülnek fel, mint az identitás elveszítése, az árulás vagy az önfeláldozás. Smith azt is hangsúlyozta, hogy a szövegnek nincs köze A Gyűrűk Urához, és a benne ábrázolt világ sem emlékeztet Középföldére.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.