Az Európai Unió Európai Integrációs Alapjának támogatásával az Angelusz Iván vezette Katapult Film hatrészes dokumentumfilm-sorozatot készített Hegyek és tengerek között címmel. A széria hat, Magyarországra bevándorolt külföldi letelepedésének történetét mutatja be, egy-egy epizódját Groó Diana, Török Ferenc, Gelléri Péter készítette, három részt pedig Pálos György és Soós Kata közösen jegyzett. Utóbbi Angelusz mellett koproducerként is közreműködött a sorozat elkészültében.
A Magyar Nemzetnek válaszolva Angelusz Iván elmondta, hogy az EU által kiírt pályázatra a Katapult olyan sorozattervet adott be, amelyben Magyarországon hivatalosan bevándorlói státusban élő, kreatív emberek portréi láthatók. Phuong Dao Vietnámból érkezett közgazdász, Tamara grúz ruhatervező, Peyman iráni egyetemista és táncolni tanul, Samira iráni anyuka s egyben nyelvtanár, Gaya örmény énekesnő, Anna pedig dizájncipőket készít.
A producer a sorozat elkészítésének nehézségei között említette, hogy meglepően nehéz volt olyan bevándorlókat találni, akik hajlandók voltak részt venni a munkában. „Többszöri kasztingolást tartottunk, de még így is kisszámú jelentkezőből tudtunk válogatni” – fogalmazott, s hozzátette, hogy a jelentkezők valamennyien pozitív és sikeres karakterek voltak, így végül semmilyen szakmai kompromisszumot nem kellett hozniuk. A hatrészes sorozat létrejöttének kettős célja volt: egyfelől színvonalas, a műfaj szabályainak, dramaturgiai és esztétikai elvárásainak megfelelő portré-dokumentumfilmek készültek, amelyek önállóan is megállják a helyüket például dokumentumfilmes fesztiválokon, másfelől pedig kifejezetten azzal a szándékkal születtek, hogy módszertani alapját képezzék egy olyan kutatásnak, melyet magyarországi diákok körében végeznek el. Az alkotók egy 2012-ben megjelent, 3000 fős véletlenszerű mintán végzett Tárki-kutatásból indultak ki, mely szerint a magyar lakosság előítéletes a Magyarországon élő nem magyar népességgel szemben. A Hegyek és tengerek között ugyanakkor nem próbálja meg feltárni ennek a bonyolult, igen összetett viszonyrendszernek az összes elemét, a portréfilmek és a kutatás kizárólag a bevándorlók élethelyzeteire terjed ki.