A jubileumi mustrát április 5-13. között öt helyszínen – az Urániában, az Örökmozgóban, a Toldi moziban, az A38 hajón és idén először a Puskinban – rendezik meg. Hetvennégy filmalkotás közül lehet csemegézni, a tíz versenyfilm közül természetesen idén is egy nemzetközi zsűri választja ki a Hullámtörők-díjra érdemes alkotást. A zsűri elnöke Jiri Menzel cseh filmrendező lesz, mellette Morgan Bushe, producer, a dublini Fastnet Films egyik tulajdonosa és Hajdu Szabolcs filmrendező dönt az elismerésről. Kiemelt szekcióban kaptak helyet az ír filmművészet elmúlt éveinek jelesebb alkotásai, mindez az idén EU-elnökséget ellátó Írországgal szoros együttműködésben valósul meg. A másik hangsúlyos szekciót kortárs cseh filmek alkotják: helyet kapott itt film noir, road movie, abszurd komédia, náci háborús dráma és első film a szexuális ébredésről.
Több magyar vonatkozású alkotás is szerepel az idei mustrán a versenyszekcióban: holland Ricky Rijneke első nagyjátékfilmjének, a Csendesek című alkotásnak az operatőre Pohárnok Gergely volt a főszerepet Tóth Orsi és Rába Roland alakítják. Látható lesz a szlovákiai magyar elsőfilmes Prikler Mátyás alkotása, a Köszönöm, jól és a szintén szlovákiai magyar Mira Fornay második filmje, a Kutyám, Killer.
A fesztivál legizgalmasabb alkotása minden bizonnyal A 237-es szoba című dokumentumfilm lesz, amely Stanley Kubrick Ragyogás című filmjét elemzi. Titkos kódok és rejtett üzenetek után kutatva Rodney Ascher provokatív módon próbálja feltárni miről is szól ez a legendás alkotás. Ehhez kapcsolódva levetítik a Jack Nicholson főszereplésével készült Ragyogást is, amely Magyarországon most először lesz látható szélesvásznon.
A jubileumi Titanic befutófilmjét Carlson Hanna, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem animáció szakos hallgatója készítette, a MOME Média Intézete pedig egyhetes intenzív workshopot tartott a Titanic arculatkészítésének kísérleti modellezésére. Amúgy a Titanic Filmfesztivált eddig is számtalan szál fűzte a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemhez: a MOME hallgatója, Görömbei Luca tervezte a Hullámtörő díjat, a fesztivál arculatát és befutófilmjeit évekig az itt tanító Csáki László és Pálfi Szabolcs alkotta Hipocaloric Group készítette.
A teljes program és a katalógus elérhető a fesztivál honlapján.