Porcelánból készült Jézus-szobrot avattak Veszprémben

Pályánk nem ér véget földi tevékenységünk befejezésével, s ezért nem csak itt, a Földön tartozunk felelősséggel tetteinkért – mondta Navracsics Tibor.

WL
2013. 03. 28. 20:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kifejtette: egy közösségként közös mondataink vannak, amit a közösségen belül bárhol mondunk el, tudják, hogy mire gondolunk; a keresztény világban ilyen az Ecce Homo. Mennyivel gazdagabb a magyar nyelv, mint a névelőt nem ismerő latin; magyarra úgy fordítjuk ezt a mondatot: Íme az ember – folytatta a közigazgatási és igazságügyi miniszter. Hozzáfűzte: a határozott névelő egészen szimbolikus jelentőségűvé emeli az ember szót is: Íme az ember, íme Jézus, az ember, mindannyiunk szimbóluma, mindannyiunk embere, aki mindannyiunkért szenvedett.

Ecce Homo nem a halál, nem az esendőség, nem a magányos ember a csőcselékkel szemben, nem a magára hagyott Jézus: Ecce Homo a feltámadás – mondta Navracsics Tibor. Ezen a helyen, az újjászülető Benedek-hegyen, a Szent Margit- és a Szent László-templom által határolt szakrális térben, ahol vélhetően a kereszténység előbb lelt otthonra, mint a magyarság, az Ecce Homo talán mindennél jobban otthonra talált – tette hozzá.

Ez a szobor az ide látogatót figyelmezteti a feltámadásra, hogy a mi pályánk nem ér véget azzal, hogy földi tevékenységünket befejezzük, éppen ezért nem csak itt a földön viseltetünk felelősséggel tetteinkért – mutatott rá a miniszter. A szobor mint művészeti alkotás most mindannyiunk vagyonának része lesz, amit meg kell óvnunk minden rongáló elemtől, mindenkitől, aki kárt tehet benne és abban, amit képvisel.

Simon Attila, a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. vezérigazgatója beszédében utalt rá, hogy a társaság a társadalmi felelősségvállalás jegyében gondot fordít a magyar értékek, különösen a porcelánművészeti értékek ápolására; ezen misszió jegyében több köztéri szobrot ajándékoztak például Budapesten a Parlamentnek, az Operaháznak vagy Szentpétervárnak, és a német törvényalkotás épületében is van alkotásuk. A herendi porcelán most a veszprémi Szent Benedek-hegyhez jutott el, megjelenítve a herendi manufaktúra iparművészeinek tehetségét, a herendi mesterek generációról generációra öröklődő tudását, s megjelenítve a porcelán titkát is – fogalmazott.

Tamás Ákos iparművész porcelán szobra az Ecce Homo elhangzásakor ábrázolja Jézust; a szoborral szeretnének hozzájárulni a közterek megszépítéséhez, valamint felhívni a figyelmet arra, hogy a gazdasági válságban is mindenki – lehetősége szerint – járuljon hozzá a közterek szebbé tételéhez.

Porga Gyula (Fidesz–KDNP), Veszprém polgármestere megköszönte a manufaktúra felajánlását. Veszprém egy gyönyörű műalkotással gyarapodott a Benedek-hegyen, ahol a sétautakat nemrégiben újította fel az önkormányzat, de még hiányzott róla valami: az Ecce Homo-szobor a közösség közös öröme lesz – jelentette ki.

A porcelán Jézus-szobor a Benedek-hegy bejáratánál, a Szent Mihály-székesegyház alatt látható.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.