Az 1642-ben készült remekmű az egyik utolsó alkotás volt, amelyet visszavittek az április 13-án újra megnyíló múzeumi szárnyba. A tekintélyes méretű kép fokozott biztonsági intézkedések közepette tette meg az utat a teremig, ahol korábban látható volt.
A 4,54 méterszer 3,79 méteres, 170 kilogrammos Éjjeli őrjárat a világhírű Rijksmuseum gyöngyszeme, a művészettörténet egyik legtöbbet elemzett műve, amelynek épsége felett a lehető legjobban igyekeznek őrködni a szakemberek. A kép szállításakor többek közt a hőmérsékletre is figyelni kellett, hogy ne essen kár benne.
A múzeum aprólékos technikai előtanulmányt készített a biztonságos szállítás érdekében. A vásznat kivették eredeti keretéből és egy, külön a szállításra tervezett keretbe helyezték át. Emellett egyfajta védőhuzattal borították be, a burokba pedig különleges szenzorokat építettek, amelyek mérték a levegő hőmérsékletét és páratartalmát. A huzat volt hívatott megvédeni az alkotást a lehetséges sérülésektől is. A csomagolás egy 300 kilogrammos fémkerettel, szigetelőköpennyel és védőhálóval lett teljes.
Az Amszterdam városának birtokában lévő Éjjeli őrjárat korábban mindössze kétszer hagyta el a múzeumot. Az elmúlt tíz évben, míg a főépületet felújították, a múzeum egy időszaki kiállításoknak szánt termében függött. A múzeum tavaly szeptemberben mintegy nyolcezer műtárgyat költöztetett át, miután végzett a felújítási munkálatok javával. Az Éjjeli őrjárat azonban az egyetlen, amely visszakapja azt a helyet, ahol a renoválás előtt is látható volt.