Irodalmi antológia a Dunáról

A Dunáról szóló irodalmi szövegeket foglal egy kötetbe egyebek közt Hölderlin, Petőfi Sándor és Esterházy Péter válogatott írásaival a bécsi Wieser Kiadó könyve, amelyből a bécsi magyar kulturális intézetben rendeztek felolvasást.

Grund
2013. 04. 19. 16:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Európa olvasva: Duna (Europa erlesen − Donau) című, tavaly év végén megjelent kiadványt a szerkesztő, Christian Fridrich, valamint Cornelius Hell újságíró, fordító mutatta be csütörtökön este a Collegium Hungaricumban. A szövegekből Herbert Mauer osztrák író olvasott fel. A földrajztudós Friedrichet nem utolsósorban a forrásvidéken és a Duna-deltában tett számos utazása késztette a kötet összeállítására.

Európa kék szalagja mentén több nép, nemzetiség él, mint bármely másik folyó partjai mentén − emelték ki a beszélgetés résztvevői. Az antológiában szereplő szövegek ezt a kulturális sokszínűséget és a Duna különböző arcait is tükrözik, a „lágy”, a „kedves” folyamtól a „sötét”, fenyegető folyamig. A hatszáz oldalas, kisalakú könyvben 18. századi útleírás éppúgy megtalálható, mint részletek kortárs európai írók, történettudósok alkotásaiból.

A szerzők sorában megtalálható többek között Friedrich Hölderlin, Friedrich Schiller, Jules Verne, Elias Canetti és Claudio Magris. A magyar irodalomból Angyalffy Mátyás Andrástól, Jókai Mórtól, Petőfi Sándortól és Esterházy Pétertől olvashatók szemelvények.

A kiadó Európa olvasva nevet viselő sorozata európai városokat, vidékeket mutat be az irodalom tükrében, Londontól Prágán és Budapesten át a Bánságig és Szlavóniáig.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.