Javaslatára Ernest Chausson B-dúr szimfóniája kerül a koncert műsorába. „A francia szerző egyetlen szimfóniát komponált. A zene rendkívül erőteljes, tele érzelmekkel. Sajnos nagyon ritkán játsszák Chausson műveit, és én mindent megteszek azért, hogy ez megváltozzon. A MÁV Szimfonikusok repertoárján is újdonság lesz a darab” – mondta el Irwin Hoffman.
Véleménye szerint Chausson különleges alkotó, César Franck kompozíciós technikáját követi kamarazenei műveiben, ezek vannak többségben rövid életművében – hangoztatta a karmester. Chausson mindössze 44 évet élt, a biciklijével falnak hajtott, és a balesetben meghalt. Néhányan depressziós alkata miatt öngyilkosságra gyanakodtak. Temetésén a francia művészvilág legnagyobbjai – köztük Debussy – mind megjelentek.
A program többi része magáért beszél – hangsúlyozta Irwin Hoffman, aki 2005 óta visszatérő és rendkívül nagyra becsült vendége a MÁV Szimfonikus Zenekarnak. „Ravel La Valse-a címe szerint keringő, de nem az andalító bécsi boldogságot sugárzó muzsika, hanem fanyar, sőt keserű. Az első világháború után a gazdasági válság felé haladó Európa hangulatképe, amely egyre zaklatottabb, majdnem hisztérikus.”
A két zenekari darab között Prokofjev második hegedűversenyét adja elő Baráti Kristóf, aki szintén állandó partnere az együttesnek. Mivel Prokofjev jó ideig Párizsban élt, ez a mű is a francia kultúrában gyökerezik, bár az induló tételben orosz népzenei motívumokat is használ a zeneszerző – emelte ki a karmester, megjegyezve hogy a versenymű a hegedűirodalom egyik leggyönyörűbb darabja. „Prokofjev azon időszakában írta, amikor nagyon fontos volt számára a melódia.”