Magyarországot ünneplik a japán katasztrófa túlélői

Japán fiatalok által előadott magyar táncok és énekek kíséretében nyitották meg a fukusimai magyar Kidzuna hetet szombaton.

Grund
2013. 06. 22. 17:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A rendezvénysorozattal a két évvel ezelőtt földrengés, cunami és atomerőmű-baleset által sújtott régió köszönetet mond Magyarországnak, amiért a katasztrófákat követően Hódmezővásárhely városa fukusimai fiatalokat látott vendégül.

Az Inavasiro városában rendezett megnyitón a 2011-ben az alföldi város által kéthetes magyarországi vakációra meghívott 15–19 éves gyerekek rövid beszámolót tartottak élményeikről: elmondták, hogy legtöbbjük ekkor járt először külföldön, legemlékezetesebb élményként a hódmezővásárhelyi íjászatot és az ostor használatának kipróbálását, a gokartozást, illetve a magyar állam- és kormányfővel való találkozásukat említették.

 

A gyerekek egyikére olyan mély benyomást tett a Magyarországon eltöltött két hét, hogy közölte: az érettségi letétele után Magyarországon szeretne továbbtanulni.

Hódmezővásárhely kezdeményezése a Kidzuna projekt nevet viselte, amely kifejezést a japánok az emberi kapcsolatokra, baráti kötelékekre alkalmazzák. A két évvel ezelőtti projektre emlékezve a fukusimai magyar hét is ezt a nevet kapta.

A megnyitón a fukusimai Kodály kórus is fellépett, magyar néptáncot művelő japán fiatalok pedig csárdást adtak elő. A Kidzuna héten emellett magyar népies hímzéseket készítő japánok is közszemlére teszik munkáikat, és az ország turisztikai látványosságait is bemutatják.

A szombati ünnepségen részt vettek Fukusima prefektúra parlamenti képviselői, köztük Gemba Kóicsiró volt külügyminiszter is, akik köszönetet mondtak Magyarországnak a régió gyermekeinek nyújtott segítségért, és azt hangsúlyozták, hogy Hódmezővásárhely felajánlása hozzájárult a magyar−japán barátság mélyítéséhez.

Inavasiróban egyébként több magyar vonatkozású érdekesség is található: a városban egy híresebb magyar gyártól kristályokkal is dolgozó üvegmanufaktúra működik, amelynek bejáratát a Lánchíd lámpaoszlopairól másolt világítótestek szegélyezik, emellett egy, a tokiói magyar nagykövetség által ültetett s a két nép barátságát jelképezni hivatott cseresznyefa is található a fukusimai településen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.