Grammy-díjas sellők a Balatonnál

Már 2010-ben Grammy-díjat nyertek, de most játszottak először Magyarországon, és igazi focirangadó hangulat fogadta őket. A Nervo ikrekkel beszélgettünk.

Balogh Roland
2013. 07. 16. 13:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Huh, ez más, mint a többi chips, ez valahogy sokkal menőbb – lelkendezett Mim, azaz Miriam Nervo. – Igen, ez ugyanis nem chips, hanem burgonyaszirom, kis pikáns magyar trükk – kacsintok vissza az új ízektől izgatott lemezlovas lányra. Ikertestvérével, Livvel (Olivia Nervo) már nyolc éve alkotnak egy DJ duót, azóta pedig városról városra járják a világot; minden este új helyszínen pörgetik a lemezeket.

Az igen mozgalmas életük pedig jól dokumentált, fotósorozatokkal illusztrálva lehet őket követni a Facebook-oldalukon vagy az Instagramon. A Balaton Soundon is telt ház várta őket, a közvetlenül a legendás trance-nagykövet, Armin Van Buuren után kezdő lányok koncertjére egy idő után nem lehetett bejutni, százak tolongtak az Aréna sátor előtt, odabent pedig egy jobb Fradi–Újpest rangadóhoz hasonlítható, telt házas hangulat fogadta őket. Nem csoda, hiszen a lányok a maguk műfajában igen őrült, kifejezetten lendületes ropnivalót raknak az ember lába alá.

Amikor arról érdeklődöm, miért és hogyan határozták el, hogy beállnak a DJ-pult mögé, Liv könnyed egyszerűséggel válaszol: – Egyszerűen azért, mert szerettünk volna saját zenéket megjelentetni, és ehhez a legjobb módszer az, ha beállsz lemezlovasnak.

A melbourne-i születésű lányok korábban olyan előadóknak írtak dalokat, mint Kesha, Sophie Ellis-Bextor, a Pussycat Dolls, Kylie Minogue, Britney Spears vagy Armin Van Buuren. Az áttörést a 2010-es év hozta meg számukra, amikor megosztva David Guettával, Kelly Rowlanddal, Frédéric Riestererrel, Véronica Ferraróval és Bruno Guellel Grammy-díjat nyertek a legjobb elektronikus feldolgozás kategóriájában a When Love Takes Over című számukkal. Mint mondják, ezt követően még inkább megfordult velük a világ, és a díj nagy lökést adott a karrierjüknek. Azóta olyan elektronikus slágereket jegyeznek, mint az Afrojackkel közösen felvett The Way We See The World, illetve a We're All No One, vagy a 23 éves korára elektroikonná érett Aviciivel közös You’re Gonna Love Again. A The Way We See The World nem mellesleg a világ egyik legnagyobb elektronikus fesztiváljának, a belgiumi Tomorrowlandnek volt a hivatalos főcímdala 2011-ben. Saját albumokat jövőre szeretnének kiadni, a korong első nótája, a Hold On már két hónapja meghallgatható.

A lendületes karrier ellenére Liv és Mim már-már arcpirítóan közvetlen. Amikor azt kérdezem tőlük, hogy meddig szeretnék mindezt csinálni, és gondoltak-e arra, hogy egyszer eljön az a pillanat, amikor azt mondják, befejeztük, akkor gyorsan visszakérdeznek: alapítunk egy zenekart, csatlakozol? Majd amikor jelzem, hogy nem én lennék a legjobb választás, az amúgy már a harmincat is betöltő, Nervonation címmel saját rádióműsort is vezető lányok azzal próbálkoznak: netán tudsz énekelni? Aztán csak nevetnek, miután leszögezem, na, azt aztán végképp nem.

Persze a kérdésre válaszolva végül elmondják, hogy mindig együtt szeretnének zenélni, rengeteg inspirációt kapnak egymástól és a körülöttük, a környezetükben zenélő Dj-társaktól, így nem érzik, hogy szét kellene válniuk, vagy abba kellene hagyniuk.

Ma már egy lemezlovas, sőt egyetlen zenész sem mehet el az ingyenes letöltés kérdésköre mellett. Mim szerint az internet térnyerésével nem is lehet megállítani az ingyenes zeneletöltés terjedését. Ő személy szerint támogatja ezt a folyamatot. Miért kelljen valakinek fizetnie egy olyan termékért, amit más ingyen meg tud szerezni? – teszi fel a költői kérdést. Ennek ellenére úgy véli, nem igazságos az, ahogyan a zenéből származó pénzeket ma elosztják. Szerinte a szerzőknek, háttérembereknek többet kellene visszaosztani. Liv ikertestvérénél már kicsit szkeptikusabb, ő nem feltétlenül támogatja az ingyenes letöltést.

A lányok egyébként a külpolitikai jellegű kérdéstől sem riadnak vissza. Kíváncsiak voltunk ugyanis, ausztrálként hogyan állnak a canberrai kormány nemrég meghirdetett új külpolitikai stratégiájához, amely célul tűzte ki, hogy az eddigi európai kötődéstől eltérően az ausztrál fiatalok a jövőben inkább ázsiai nyelveken, például kínaiul tanuljanak. Liv szerint jó, ha ázsiai nyelveket sajátítanak el az ausztrál fiatalok, hiszen ez a régió földrajzilag közel fekszik a kenguruk földjéhez. Még akkor is, ha ők a feszített tempójú turnéjuk ellenére jelenleg a spanyol nyelvvel próbálkoznak.

Igaz, a Nervo ikerek hivatalosan már nem Ausztráliában, hanem az Egyesült Királyságban laknak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.