„Augusztus 26-ig kellett volna a pályázati anyagot benyújtani, a kiírás első sora szerint a pályázatnak tartalmaznia kell az ötéves üzleti tervet” – nyilatkozta a 168 Óra Online-nak Tüttő Kata, aki szerint Balázs Péter ezt az üzleti tervet szeptember 4-én külön nyújtotta be. A Fővárosi Közgyűlés MSZP-s képviselője szerint hiánypótlás nem lehetséges. A jelölteket szeptember 5-én hallgatta meg a pályázatokat elbíráló szakmai bizottság.
Tüttő a bizottság munkáját is kritizálta a liberális hetilapnak. „A szakmai zsűri tagjai, úgy tűnik, szakmailag nem foglalkoztak a pályázatokkal. A megszokott eljárás szerint a pályázatokat egyenként értékelnék a bizottság tagjai, ez esetben viszont elmaradt az egyéni értékelés” – mondta, majd hozzáfűzte: a jelöltek meghallgatását rögzítő jegyzőkönyvből „kiderül az is, hogy az egyik bíráló – mondván, ő egyaránt tudna érvelni mindkét pályázó mellett és ellen is – elkezdett puhatolózni arról, mit gondol a kérdésről a főpolgármester”. Az MSZP-s képviselő szerint a bizottság rendhagyó módon titkos szavazással foglalt állást a jelöltek pályázatairól.
A bíráló szakmai testület tagja volt Bodrogi Gyula, a Nemzet Színésze, Piros Ildikó színésznő, Csiszár Imre rendező, a szolnoki színház társulati tagja, Reviczky Gábor, a Nemzeti Színház új tagja, aki a múlt évad végéig a Vígszínház társulatához tartozott.
Utóbbi elfoglaltságai miatt írásban küldte el szavazatát, ezt azonban érvénytelennek nyilvánították. A szakma képviselőin kívül önkormányzati és minisztériumi képviselők is szavazhattak, mindannyian két voksot adhattak le a jelöltekre. Végül Eszenyire és Balázsra is hárman voksoltak, de Eszenyire ketten nemmel szavaztak, míg Balázs Péter esetében ketten tartózkodtak.
Az MNO Grund Tüttő nyilatkozata után megkereste a kultúráért felelős főpolgármester-helyettest, Csomós Miklóst, aki elmondta: a döntésig nem kíván nyilatkozni.