Az új folyóirat terveik szerint évente kilenc alkalommal, a színházi évadhoz igazodva szeptembertől májusig, mindig a hónap utolsó hetében fog megjelenni.
A folyóiratot Szász Zsolt Blattner-díjas bábművész, dramaturg, rendező és Pálfi Ágnes költő szerkeszti, a szerzők a Nemzeti Színház Művészeti Műhelyének tagjai. A lapszámok mindig kapcsolódni fognak a Nemzeti aktuális bemutatóihoz. A szeptemberi szám a Beköszöntővel indul, amelyben Szász Zsolt a lap felelős kiadójával, Vidnyánszky Attilával készített beszélgetése olvasható. A Mi a magyar? című cikk – azontúl, hogy az új igazgató személyes pályaképét is tartalmazza – magában foglalja a megújuló Nemzeti Színház esztétikai programját és egyúttal az induló folyóirat orientációját is.
A Kultusz és kánon rovatban egy-egy dráma vagy előadás kapcsán született elemzéseket közölnek, amelyek műfajelméleti kérdéseket is érintenek. A Fogalomtár című rovatban olyan színházi szakkifejezések újraértelmezésére tesznek kísérletet, mint például a pátosz, a paródia vagy a mimézis. Az Arcmás rovatban színházi alkotókkal készült mélyinterjúkat közölnek, az Olvasópróba a dramaturgok rovata lesz, a Kilátó rovatban pedig a világszínházban zajló folyamatokról, eseményekről szóló beszámolók, esszék és könyvrecenziók olvashatók.
A Szcenárium az újságos standokra is kikerül, 570 forintért lesz kapható. Kiemelt célközönség a pedagógusok és a diákok, akikhez engedményes áron szeretnék eljuttatni a folyóiratot. A lap költségeit a színház saját büdzséjéből teremtik elő.
A Nemzeti Színház a Szcenárium mellett egy másik kiadványt is útjára indít: a teátrum működését, az előadások születését követő, Nemzeti elnevezésű magazint is hamarosan kézbe vehetik az érdeklődők. Ennek főszerkesztője Kornya István.