A matyók kincseit bemutató kiállítás megnyitóján Tállai András önkormányzati államtitkár és Fekete Zoltán, Mezőkövesd polgármestere mondott köszöntőt, mert az e héten látható tárlat Mezőkövesd és környéke, Tard és Szentistván nép- és iparművészeti tárgyait is tartalmazza. A brüsszeli kiállítás célja a matyó népcsoport életmódjának bemutatása. Különösen nagy teret kap a matyó népművészet emlékanyaga, főleg a népviselet- és a hímzésfejlődés, a kiállítás különlegességei pedig a teljes viseletrekonstrukciók.
Pelczné Gáll Ildikó, a Fidesz EP-képviselője a megnyitón elmondta: a kiállítás rávilágít arra az ellentmondásra, amely a – századforduló óta egyre inkább elszegényedő, távoli területeken mezőgazdasági idénymunkát vállaló – matyóság életszínvonala és pazar viselete, népművészete között feszül. Tállai András, Mezőkövesd egykori polgármestere arról beszélt, nagy megtiszteltetés a város számára, hogy a kiállítás első nemzetközi állomásaként Brüsszelben mutatkozhatott be a matyó kultúra. „Büszkék vagyunk a matyó kultúrára, őseinkre, akik a legnagyobb szegénység közepette is megteremtették ezt a csodát” – mondta Fekete Zoltán, a város jelenlegi első embere.
A megnyitón az érdeklődők matyó népdalokkal, tánccal is megismerkedhettek a Matyó Néptáncegyüttes szólótáncosai jóvoltából.
A szintén fideszes Bagó Zoltán közleményében tudatta, hogy kedden az érdeklődők mintegy virtuális sétát tehettek Kalocsa városában az Érték és Szépség című fotókiállításon. A közlemény szerint Bagó „ha csak teheti, büszkén hívja fel a figyelmet kalocsai származására”. A kiállítást Török Ferenc, Kalocsa polgármestere nyitotta meg. A megnyitón divatbemutatót is tartottak Hrivnák Tünde divattervező munkáiból, azt követően pedig egy kalocsai táncospár előadása zárta az estét. A fotókiállítást a Dunatáj fotókör tagjainak munkáiból állította össze a város, amely most első alkalommal jelenik meg az unió fővárosában.

Így alakulnak az üzemanyagárak – nem mindegy, hol tankolsz