Fűke Géza emlékeztetett: két éve szállították vissza Budapestre a Liszt Ferenc Zeneakadémia csaknem fél évszázada szétszerelt, részben a győri városháza dísztermébe beépített orgonájának darabjait; az akkori megállapodás szerint e helyett kap egy teljes hangszert a város. Mint mondta, szóba került, hogy az egyetem zeneművészeti karának épületében, a felújított egykori zsinagógában állítsák fel az eszközt, de erre végül az örökségvédelmi kifogások miatt nem volt lehetőség. Így esett a választás a belvárosi koncertteremre.
Az igazgató jelezte: egy százmilliós értékű, a németországi Würzburgban már három évtizedig használt orgonát kapnak, amelynek elhelyezéséhez át kell építeni az amúgy is felújítás alatt álló termet. Megemlítette azt is, hogy idén nyáron már megújult a Richter Terem nézőtere, erre több mint 50 millió forintot fordított a város. A következő lépés a színpad újjávarázsolása lesz, ennek során pedig már úgy terveznek, hogy beférjen az orgona. Eltűnik a színpad mögötti, a légtechnika miatt szükséges, ám a mély hangok egy részét elnyelő rácsfal. Az új hangszerrel a már rendszeres zongorahangversenyek mellett orgonakoncerteket is rendezhetnek a félezres közönség befogadására alkalmas teremben Fűke Géza elmondása szerint.
Mint arról az MTI az orgonarészek 2011. októberi visszaszállításakor beszámolt: a hangszer részei 1973-ben érkeztek Győrbe. Lakatos Gergely, a Liszt Ferenc Zeneakadémia főmérnöke két éve elmondta: az 1907-ben épült hangszert 1967-ben lebontották, és az első tervek szerint Debrecenbe került volna. Mivel azonban ez az elképzelés meghiúsult, darabjainak több mint negyven százalékát Győrbe szállították, a többi darabot három-négy város között osztották el.