Huszti János installációin különböző tárgyakat − például a szocializmus korának kitüntetéseit − helyezett el kis kartonlapokra, mindegyik alkotás egy történet apró részletét jeleníti meg, mondta Pátkai Marcell, a Partizán Műterem és Galéria vezetője az MTI-nek.
A művész utcára kihelyezett festményeinek nagy része régi felvételek alapján készült fotórealista alkotás. Az egyik képen egy hatvanas évekbeli halálra ítéltet, egy másikon csókot ábrázol. A tájképek mellett van olyan festménye, amelyiken egy betörő jelenik meg, egy másikon Muhammad Ali bokszoló mozdulata látható. A munkákat régi közlekedési táblára, rozsdás fémlemezre vagy szöges deszkára kültéri festékkel készítette el. Pátkai Marcell hangsúlyozta: néhány festményt elhagyott lakások ablakába vagy párkányára tesznek ki, a legtöbbet azonban az utcán csak a falhoz támasztják, és sorsára hagyják.
A galéria vezetője szerint a művészeti akció egyik legfőbb célja egyebek között annak a vizsgálata, miként lép kapcsolatba a kihelyezett műtárggyal az utca embere. Emellett a street art műfajának olyan megnyilvánulása, amely során a művész alkotásait teszi közkinccsé. Utal arra is, hogy az utca embere elől a művészet el van zárva a múzeumba, ahol nem lehet például a műtárgyakhoz nyúlni. „Ebben az akcióban az utca embere olyan közel kerül a festményekhez, hogy bármit megcsinálhat velük: megfoghatja, elviheti, a fal felé fordíthatja vagy akár le is köpheti őket” − hangsúlyozta a galéria vezetője.
A szabad téren megjelenő munkákhoz kapcsolódóan Huszti János egy tucat olajfestménye a Kirakat Bisztró kiállításán október 23-áig lesz látható.