Minden, amit a posztszovjet térségről tudni kell

Április 23-án, szerdán mutatják be Gereben Ágnes legújabb, Posztszovjet forgatókönyvek című kötetét.

Helikon
2014. 04. 22. 15:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bemutatón a kötetet gondozó Helikon Kiadó szépirodalmi vezetője, Kovács Attila Zoltán mond bevezetőt, majd Csaba László akadémikus méltatja a könyvet. A Posztszovjet forgatókönyveket a szerző mutatja be.

Gereben Ágnes legújabb munkájában a múlt és a jelen történései találkoznak, és egymást magyarázzák. Kik irányítják Putyin Oroszországában az energetikát? Mi az ukrajnai válság háttere? Azé az ukrán válságé, amely a hidegháború vége óta a legsúlyosabb európai konfliktus rémképével, a „jugoszláv forgatókönyvvel” fenyeget. Mi az orosz terjeszkedés iránya és a balti államoknak a Gazprom ellen folytatott „szabadságharca”? Mit tesz az Európai Unió a kőolaj- és főleg a földgázszállítás ellenében időről időre politikai feltételeket támasztó Kreml visszaszorítására? Ezekre a kérdésekre keresi a választ a szerző lebilincselően izgalmas és informatív könyvében.

 

„Némi bátorság szükségeltetik ahhoz, hogy valaki könyvet írjon a volt Szovjetunió utódállamaiban a mi életünkkel, mindennapjainkkal egy időben zajló eseményekről” – írja bevezető soraiban a szerző. Az április 23-ai bemutatón e „némi bátorsággal” megírt kötet keletkezésének történetére is fény derül, emellett a helyszínen lehetőség nyílik a kötet kedvezményes megvásárlására is.

De nem csak emiatt érdemes ellátogatni a Le Méridienbe, hiszen 2013 nyara és 2014 februárja között történt egy s más a posztszovjet térségben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.