Schiele Portrék címmel különleges koncertelőadás várja az érdeklődőket május 16-án este 20 órától az Átriumban: Egon Schiele, az ismert festőművész költeményeit Tóth Evelin énekli, a TÁP Színház színészei eljátsszák, az Egon Schiele Project zenekar megzenésíti, Mogyoró Győző pedig megfesti.
Életének 28 éve alatt Schiele több mint 2800 rajzot és festményt készített. Városokat, tájakat, nőkről és férfiakról félaktokat, aktokat, portrékat örökített meg. Arcképeket festett másokról, és kereken száz portrét készített önmagáról.
Stílusát nemcsak festményeken keresztül, hanem írások formájában is kibontakoztatta: a közkedvelt festő verseket is írt, melyek olyanok, mint a festményei, mint az élete. Verseiből – melyeket Sudár Orsolya fordított magyarra – egy csokorra valót az egykori Drums zenekarból újjászületett Egon Schiele Project hosszú évek szorgos munkájával megzenésített.
Az összművészeti produkcióban a Nemzeti TÁP Színház társulata oly módon veszi ki részét, hogy a végére akar járni a legendás festőt övező különös titkoknak: vajon milyenek az expresszionista fák? Minden élő halott? Mi az a porzsákteszt? És főleg: mi lehet az értelme annak a szónak, hogy „Herzkrampf”?
Az élet és a halál nagy művészének 28 élő és 96 halott évét a TÁP színház művészei magukat nem kímélve, mintegy 72 órát felölelő, szorgalmas, eposzi műhelymunkában kutatták fel. Ennek a kutatásnak régóta várt eredményei kerülnek most a nagyközönség elé.
A rossz színház hagyományait ápolva, egy posztexpresszionista koncertvarieté során a nézők néhány órán át ámuldozhatnak és megbotránkozhatnak a legendás osztrák festőművész életének és életművének számottevő jelenetein és fordulatain.