Mi marad egy színészből az utókornak? A költő tolla, a szobrász ujja és a festő ecsetvonása nyomán születő művek a halhatatlanság ígéretét hordozzák magukban, míg a színészet illékony dolog. Egy színpadi alkotás örökkévalóságáról beszélni annyi, mint üvegcsébe zárni a pillanatot, egy emberi gesztust, egy szemvillanást, egy mosolyt. Konzerválni a pillanat illanó varázsát. Tolnay Klári úgy vélte, hogy a színészt színpadi alkotása mulandóságáért az emberábrázolás kiváltsága kárpótolja. No meg az a közönséggel megteremtett személyes interakció, mely a színházat minden este különleges és egyedi élménnyé varázsolja színész és néző számára egyaránt.
„Amikor Tolnay Klári jelenségéről beszélünk, az egyéniség, az intellektus és a törékeny, apró testbe zárt sugárzás hármasáról szólunk” – vallja a kötet szerzője, dr. Góg Laura. Olyan kisugárzás ez, amely nagymamák és unokák, férfiak és kamasz fiúk kedvencévé tette és teszi ma is azt a színésznőt, aki a háború előtti sztárkorszakot követően is, hatvannégy éves pályafutása folyamán végig sztár maradt – a szó legnemesebb értelmében.
A kétszeres Kossuth-díjas színésznőt, érdemes és kiváló művészt, a Halhatatlanok Társaságának örökös tagját, a „Tolnay Klári-jelenséget” idézik meg május 21-én a Hadik kávéház Tolnay-estjének vendégei. Kovács Attila Zoltánnak, a Helikon Kiadó szépirodalmi főszerkesztőjének a Tolnay 100 című kötet szerzője, dr. Góg Laura, dr. Sirató Ildikó színháztörténész és Müller Péter József Attila-díjas író lesz a beszélgetőtársa. A könyvből Gyabronka József színművész olvas fel.
Az eseményre a [email protected] e-mail címen lehet regisztrálni. A belépő 500 Ft-os ára a helyszínen kapható könyv árából levásárolható.