Eltűnt egy százéves ember

A hét nagyszámú mozibemutatói között egy skandináv vígjáték és két rémmese érdemli meg a figyelmet.

kgy
2014. 06. 06. 16:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csillagainkban a hiba (12)

Tavaly és idén februárban volt nálunk is egy olyan film a mozikban, amelyben egy halálosan beteg fiatal lány szerelmes lesz, bár mindent elkövet annak érdekében, hogy elszigetelt maradjon. A Most jó és a Téli mese tematikája persze nem új keletű, így a Csillagainkban a hiba esetében a fő kérdés, hogy a kiválasztott fiatalok mennyire vonzók az azonos korú célközönség számára, és mennyire riasztó, hogy mégiscsak melodrámakeretbe – értsd: a halálos betegség visszavonhatatlan, így a hepiend nem lehetséges – helyeződik a tiniszerelem. A változást azt eddigi történetekhez képest a beteg–egészséges felállás helyett a beteg–beteg felállás jelenti a fiatal rendező, Josh Boone filmjében.

Demóna (12)

A Disney a képregény-adaptációk mellett nagyüzemben ráállni látszik az ismert mesetörténetek (újra)feldolgozására is. A 3D-vel és bombasztikus marketingkampányokkal megspékelt látványfilmekre egyelőre vevő a közönség, és még ha vékony is a történet, a vizuális orgiák egyelőre repítik a toplisták élére az újabb és újabb kasszasikereket. A mostani Csipkerózsika-adaptációban például Angelina Jolie a titkos fegyver, az ő Demóna-alakítására van felhúzva az egész történet. Amerikában már nagyot robbant, most Magyarországon a sor: 2D-ben és 3D-ben is átokkal és kőszívvel támad a legújabb Disney-fantasy, amelyben azért Csipkerózsika is megjelenik.

Fekete leves (16)

Állami támogatás nélkül készült független magyar film a Zuhanórepülés rendezőjétől egy adósságcsapdába kerülő pókeres dj-ről, aki jobb ötlet híján haverjaival egy páncélautó rakományával korrigálná anyagi tévelygését. Novák Erik drogos, káromkodós, Guy Ritchie-s, tarantinós történetében mások mellett Nagy Zsolt, Szabó Simon, Fátyol Hermina, Tóth Orsolya játssza a főbb szerepeket.

Készen állsz Helenre? (18)

Nedves tájakon címmel hazánkban is megjelent az a provokatív(nak szánt) bestseller, amelyben túlzottan élénk fantáziájú és szexuálisan fűtött fiatal lány életébe, kusza gondolatvilágába kapunk betekintést. A Charlotte Roche regényéből készült német film csak fokozza az eklektikus hangulatot, amelyben még a túlzottnak minősített erotikus hajlam és ábrázolása sem lett annyira provokatív, mint amit francia és skandináv színekben már láthattunk a közelmúltban.

A százéves ember, aki kimászott az ablakon és eltűnt (16)

A világszerte nagy sikert aratott mű filmadaptációjában egy százéves ember koffernyi pénzzel útra kél, miközben megismerjük évszázadot átölelő kalandos életét mint robbantómester. A skandináv Forrest Gump Francisco Francóval, Harry Trumannel, Sztálinnal és Maóval találkozik. A skandináv minőségi filmgyártás legújabb állomásában Jonas Jonasson regényének adaptációja arra is bizonyosság, hogy nem mindig a véren keresztül vezet az út a sikerhez. Felix Herngren rendezése ugyanis a számtalan robbantás ellenére inkább családi szórakozás, amely képes új ízekkel szolgálni Tom Hanks után, bár ezúttal is kiderül, az élet egy doboz bonbon, és sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

A Szépség és a Szörnyeteg (12)

A Szépség és a Szörnyeteg ókori mítoszokkal és számítógépes trükkökkel frissített feldolgozásában a Szörnyeteg hatalmas kőszobrokkal küzd a betolakodók ellen, és nimfa feleségének meggyilkolásából fakadó átkát kell a Szépség szerelmével és csókjával megtörnie. Vincent Cassel és Léa Seydoux főszereplésével Christophe Gans készített látványos fantasyt a klasszikus meséből. A Farkasok szövetsége, a Silent Hill – A halott város és a Könnyező harcos direktora többéves munka után készített egy, Pressburger Imre munkásságát is megidéző, Disney ízlésétől eltérő feldolgozást A Szépség és a Szörnyetegből.

Volt egyszer egy erdő (KN)

Mostanában Magyarországon is mozikba kerülnek a nagyszabású európai dokumentumfilmek, ami még akkor is elismerésre méltó forgalmazói erőfeszítés, ha ettől nem válik egyszeriben dokumentumfilm-fetisisztává a magyar moziba járó közönség. Ezúttal az Oscar-díjas Pingvinek vándorlása rendezőjének, Luc Jacquet-nek új dokumentumfilmjét csodálhatjuk meg az erdők világáról. Látványos képeken a fák és trópusi erdők világa – korhatár nélküli, családi köntösben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.