Bár a slam poetry továbbra is szóbeli műfaj, színpadon előadott költészet marad, egyre több a kapcsolata a hagyományos műfajokkal. Akik szeretik hallgatni a slammerek szabadverseit, azok szeretnék őket leírva is látni – legalábbis ezt bizonyította a múlt heti könyvbemutató hatalmas sikere. Ráadásul a Slam.Pont című kiadvány periodikának készül, mostantól tehát negyedévente szemezgetnek a slam poetry élvonalának szövegeiből, és az előadó-szerzőkről is hagyományos formában, papíron tudhatunk meg többet.
A fővárosi slamszervezet, a Slam Poetry Budapest most azt is bebizonyítja, hogy necsak az irodalomhoz, hanem a színházhoz is sok köze van a slam műfajának, amelyről egyébként is tudjuk, hogy közvetlen rokonságban áll a színházzal, annak leginkább az ókori és a középkori megjelenési formájával.
A Slam Poetry Budapest évek óta dédelgetett álma egy olyan projekt megvalósítása, ahol a versengő előadói költészet színházi keretek között, komplett előadásként jelenhet meg. A darabban szereplő slammerek – és az előadás szövegének szerzői – Basch Péter, Bencsik Ádám, Bock Balázs, Gábor Tamás Indiana, Horváth Kristóf Színész Bob, Kemény Zsófi, Mavrák Kata Hugee, Németh Péter Zeek, Tolnai Eszti és lapunk munkatársa, Pion István lesznek.
A színházi esten a slam poetry műfajában, új slamszövegként írják meg és adják elő Shakespeare Szentivánéji álom című drámáját, illetve annak parafrázisát. A végeredmény felidézi majd a Szentivánéji álom történetét. A rendezést Keszég László, a zenei kíséretet az Amoeba zenekar vállalta fel, a jelmezeket pedig a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem jelmeztervező hallgatói tervezték és készítették. Az előadás a Szentivánéji slam komédia címet kapta, este kilenckor kezdődik a margitszigeti víztoronynál felállított színpadon. Itt egyébként a budapesti nyári fesztivál előadásait tartják majd augusztus végéig, és péntektől két hétvégére szóló kiállítás is látható Orosz István Shakespeare-grafikáiból és a Budapest Bábszínház Shakespeare-bábjaiból.