A tárlat kurátora, Valuch Tibor elmondta: a cél az volt, hogy ne csak a már jól ismert történelmi és politikai szempontból mutassák be a 25 évvel ezelőtti eseményeket, hanem a személyes élmények által is átélhessék az idelátogatók a határátlépés élményét. A szervezők csaknem 150-féle tárgy, másfél órányi filmanyag, eredeti dokumentumok, fotók, videók, reklámfilmek és hangfelvételek segítségével igyekeznek a rendszerváltás világát a bécsi magyar kulturális intézetbe varázsolni.
Az osztrák–magyar határ emléke már nem elválaszt, hanem összeköt bennünket – olvasható a kiállítás ismertetőjében, vagyis a kiállítás bemutatja azt is, hogy milyen személyes kapcsolat alakult ki abban az időben az osztrákok és a magyarok között. Ezért a szervezők még a nyár elején tették közzé felhívásukat, amelyben a határ mindkét oldalán élőktől várták személyes élményeket, emlékeket, képeket. A kiállítás kurátora elmondta: az osztrák oldalon élőktől több tárgy érkezett, mivel Magyarországon ugyanebben az időben más hasonló témájú felhívás is futott.
A kiállítás a bécsi Collegium Hungaricum igazgatója, Méhes Márton kezdeményezésére jött létre, együttműködve a magyar Külgazdasági és Külügyminisztériummal, a Vienna Design Week fesztivállal, az osztrák állami közszolgálati műsorszolgáltatóval, a Wien Museummal, a Magyar Nemzeti Múzeummal, a Néprajzi Múzeummal, a Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeummal, a Kiscelli Múzeummal, az OSA Archívummal, a Nemzeti Audiovizuális Archívummal és a Blaguss Utazási Irodával közösen.
A december 12-éig látható Grenze (Határ) című kiállítás Ausztria legnagyobb dizájnfesztiváljának, a héten zajló Vienna Design Weeknek a keretein belül nyílik meg. A formatervezési fesztivál idei vendége Magyarország.