Bokor Péter 1961-ben lett a Magyar Televízió munkatársa. A televízió 1965 és 1989 között vetítette legfontosabb munkáját, a Századunk című filmsorozatot, amelynek folytatását 1999-től készítette. E szériában aprólékosan boncolgatta Magyarország második világháborús időszakát és az azt követő éveket. Újszerű volt, hogy a kor még élő szereplőinek megszólaltatása mellett bizonyos történelmi szituációkat színészekkel játszatott el.
1958-ban forgatta első önálló, egész estés dokumentumfilmjét, a második magyar hadsereg doni pusztulásáról szóló Halálkanyart. A nyolcvanas évek végén két nagy dokumentumfilmet forgatott Habsburg Ottóval (Isten akaratából, Századunk tanúja: Habsburg Ottó), a kilencvenes években pedig Bethlen Istvánról (A Bujdosó), valamint Izrael történetéről és a magyar-izraeli kapcsolatokról is készített filmet. (Nehéz föld) 1988-ban Hanák Gábor történész-filmrendezővel, aki több munkájában, többek között a Századunkban is alkotótársa volt, megalapították az Országos Széchényi Könyvtár Történeti Interjúk Tárát.
Több mint háromszáz tévéinterjút készített, olyanokkal is, akikkel a Kádár-rendszerben hivatalosan nem forgathatott volna, mint Demény Pál, Király Béla, Rajk Lászlóné, Péter Gábor. Szövegüket a Végjáték a Duna mentén és Zsákutca című köteteiben jelentette meg a nyolcvanas években. 1987-ben jelent meg Mengele doktor nyomában, 1991-ben a Századunk tanúja: Habsburg Ottó című kötete.

Menczer: Zelenszkij elmondta, hogy ő is irányítja a Tisza Pártot