Örökmozgók, farkasok és szexrabszogák

Tizenkét vadonatúj szerzemény és öt bónusz dal: megjelent a P. Mobil új albuma, a Farkasok völgye.

2014. 10. 22. 11:58
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A P. Mobil megfiatalodott. Négy fiatal muzsikus, aki a nem is olyan távoli múltban igazolt az épp negyvenötödik jubileumát ülő patinás zenekarhoz, amellett hogy jótékony hatással bírt a csapat átlagéletkorára, az új album tizenkét szerzeményén is otthagyta kézjegyét. Mellettük a veteránnak számító, ám mégis örökifjú szólógitáros is „beállt a sorba”, persze a zenekar motorjával, mozgatórugójával együtt.

Közös erővel és több éves kitartó munkával olyan friss, huszonegyedik századi anyagot csomagoltak papírtokba, amely egyszerre kemény és dallamos; úgy követi a P. Mobil legjobb zenei hagyományait, hogy közben nagyon is odafigyel az idők szavára. Mind hangminőségben, mind hangszerelésben, mind megszólalásban állja a versenyt a mai „újiskolás” rockzenei kiadványokkal.

A hosszú távra szóló garancialevelet a földbedöngölő Tarnai–Szebelédi ritmusszekció, a harmóniafelelős, hammondos Szabó Peti, a mindenkor megbízható, ízes játékú Sárvári Vili és az egyéniségét magabiztosan kialakító rock torok Baranyi Laci állította ki. Aki pedig a termék minőségét a kezdetektől felügyelte, majd aláírásával hitelesítette, végül pecsétjével szentesítette: a szövegíró-zenekarvezető, Schuster Lóránt.

A Farkasok völgyében járunk, a két távoli, filmbeli országtól eltérően most itt, a Kárpát-medencében. Farkasok között, akik aligha bárányhimlősek, s még csak nem is nagyvárosiak. Akik nem eszik meg reggelire a nagymamát, hogy ágyában jóllakottan várják következő áldozatukat, az ártatlan Piroskát.

Ezek a farkasok itt élnek a kék Börtönbolygón és figyelik, az evolúció magasabb fokán álló intelligensnek mondott élőlények miként válnak lassanként saját maguk börtönőreivé. Akik örök küzdelmüket vívják, és amely réges-rég túllépett már a Kárpát-medence területén; ahol farkastörvények uralkodnak, ahol ember embernek farkasa, és ahol ez az intelligensnek mondott élőlény előbb-utóbb félelmetes vírussá lesz. 

De a farkasok itt élik mindennapjaikat a Kárpát-medencében is, ahová egykor Árpád vezette népét, hogy a szabadság földjén honfoglalóink végre hazára lelhessenek. És az a nép, amely még ma is él a két folyó partján, ma is szereti és áhítja a szabadságot. Csakúgy, mint a vadon élő farkas. Amely csak akkor öl, ha éhes, vagy ha megtámadják.
A Kárpát-medence farkasa nem akarja, hogy a tengeren túli, mindenkinek mindent előíró prérifarkasok rájuk kényszerítsék idegen hangzású nevüket, a pénz mindenhatóságát hirdető szemléletüket, korszerűnek kikiáltott szokásaikat, életidegen kultúrájukat. És nem kér a messzi földön élő farkas-Nagybácsi örökké figyelő tekintetéből sem.

Emellett a farkas akár szép is lehet, mint „egy terített büféasztal”, és sohasem megy le kutyába. Nem csinálhatnak belőle kolbászt, szalonnát, vagy akár Szexrabszolgát. Nehezen jött a világra, de ha már megszülték, nem akar elpusztulni, hiszen „olyan jó volt itt lenni”. A Kárpát-medencei farkas tudja, kicsoda, tisztában van identitásával. Őrzi vadászterületét, idegeneknek, betolakodóknak nem tanácsos odatévednie.

A P. Mobil megfiatalodott. A rangidős – ám lelkében és mentalitásában ugyancsak fiatal –, tapasztalt és sokat próbált falkavezér a minket körülvevő világ történéseinek hatására rímekbe szedte egy mozgalmas élet tapasztalatait, és mindezt kemény, vagy épp kevésbé kemény hangzású dalokhoz társította. És a kettő találkozásából a hegyek, némi vajúdás után, farkasokat szültek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.