Az előző, ősszel bemutatott műsort, a Zéró gravitációt a modern akrobatikus cirkusznak szentelte a Fővárosi Nagycirkusz. Ezt az előadást szinte csak külföldi művészek produkcióiból állították össze. Most fordul a kocka a Városligetben: a Magyar cirkuszcsillagok című új műsorban kevés kivétellel magyar artisták lépnek a porondra. Majdnem mind külföldön tevékenykednek, ami egyébként természetes velejárója ennek a pályának. De néhányan közülük már hosszú évek óta nem léptek fel Budapesten.
Ilyen például a Donnert lovasakrobata-csoport, amely klasszikus lovas akrobatikát művel. A produkciójuk magyar specialitásnak mondható, úttörője a II. világháború előtt a Donnert család volt. 2013-ban Bronz Bohóc-díjat szereztek a Monte Carlói Nemzetközi Cirkuszfesztiválon. A fesztivál a világ cirkuszművészeinek legnagyobb megmérettetése, itt bármilyen helyezést nyerni a legkomolyabb elismerésnek számít. Az egyetlen magyar Arany Bohóc-díjas Richter Flórián, a Fővárosi Nagycirkusz jelenlegi igazgatójának, Richter Józsefnek a fia, aki a lovak mellett elefántidomítással is foglalkozik. Legutóbb a Circus Classicus műsorban láthatta a közönség lovas és elefántszámmal is, és az új műsorban ismét visszatér. Az új szám különlegessége lesz, hogy a lovak és az elefánt együtt, egyszerre szerepelnek majd a manézsban.
Az itthon ritkán látható szereplők közé tartoznak a Rippel fivérek, akik a most látható kézegyensúlyozó számukkal a közelmúltban a Kínai Cirkuszfesztiválon közönségdíjat nyertek. Axt László Jászai-díjas artista lánya, Axt Elizabeth trapézművész Washington-trapézon lép fel. Ő szintén világszerte ismert: olyan magas szinten űzi ezt a műfajt, hogy jelenleg nincs a szakmában olyan nő, aki versenyezhetne vele. Szintén magyar cirkuszművész-dinasztia leszármazottja Ádám Krisztián, akit magas dróton láthatunk az új műsorban.
Külföldi fellépő meglehetősen kevés van a műsorban: a lengyel Szeibe kutyaszáma, Barry Lubin amerikai bohóc és a kígyóember, az ecuadori Cesar Pindo. Az erőember, Pakucza József szintén nemzetközileg ismert magyar cirkuszművész. A Baross Imre Artistaképző diákjai három produkcióval is fellépnek a műsorban. Ők inkább a modern cirkusz felé hajlanak: a produkciókban van történet, vagy legalább valamilyen alapgondolat, néha táncos elemek is. A három fellépő közül az egyik egy deszkaakrobata-csoport. Ez utóbbi szintén hungarikum. A nagy magyar deszkaakrobatika-csoportok utolérhetetlenek voltak, fénykoruk a nyolcvanas évekig tartott. Olyan legendás cirkuszművész-csoportok tevékenykedtek a műfajban, mint a Faludy-csoport vagy a Hortobágyi Károly vezette Hortobágyi-csoport. Azóta kissé feledésbe merült ez a műfaj, részben azért, mert megváltozott a cirkuszművészeti közeg és az artisták mentalitása is: nehezebb nagy csoportokat hosszú ideig összetartani. Az artistaképzősökből álló, négyfős Chalimero csoport viszont ígéretesen indul, már több díjat nyert különböző fesztiválokon.
Január 22-én, a magyar kultúra napján ünnepi gálát rendeznek, amelyben az új műsort Pintér Tibor Lovasszínházának fellépése egészíti ki, valamint egy műsorblokkal megemlékeznek a műfaj egyik kiemelkedő művészéről, Hirsch Zoltán bohócról is, születésének 130. évfordulója alkalmából.