Megrázó film készült Anne Frank életéről

Megrázó film készült Anne Frank életéről a National Geographic Channelen.

Grund
2015. 03. 31. 8:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Anne Frank – a holokauszt szemtanúja címmel készített dokumentumfilmet a National Geographic Channel, amely a naplóból kimaradt részeket tárja fel és meglepő alapossággal mutatja be Anne Frank történetét. A műsor hitelességét és autentikusságát többek közt archív filmfelvételek, korabeli fényképek, valamint olyan túlélőkkel készült interjúk biztosítják, akik gyerekkorukban személyesen ismerték Annét.

Egyikük, a ma 84 esztendős Nanette Konig 1941 októberében, egy speciális zsidóiskolában találkozott először Anne Frankkal. Ő így vall egykori barátnőjéről: „Kimondottan élénk, eleven lány volt. Imádott beszélni, a társaság közepe volt, és az egész osztállyal jó viszonyt ápolt. De azt hiszem, mind tisztában voltunk a helyzettel. Talán hamarabb nőttünk fel a kelleténél, ezért is kötődtek olyan szoros barátságok.” Évekkel később Anne és Nanette a bergen-belseni koncentrációs táborban ismét találkozott egymással; de akkor már csak egy magas kerítésen át beszélhettek egymással, és csupán reménykedhettek benne, hogy túlélik a háború borzalmait

A műsor a gyerekkori barátokon kívül olyan náci parancsnokokat is bemutat, akik fontos szerepet játszottak Anne halálában. Többek közt megismerjük Karl Silberbauert, a Frank család letartóztatásával végződő razzia vezetőjét, valamint Josef Kramert, a bergen-belseni koncentrációs tábor parancsnokát, akit közvetlen felelősség terhel több ezer zsidó haláláért.

A Frank családot – Ottót és Edithet, valamint két lányukat – letartóztatásuk után, 1944 szeptemberében Auschwitzba szállították. A megérkezésüket követően őket és társaikat kegyetlen válogatási procedúrának vetették alá: elválasztották egymástól a nőket és a férfiakat, valamint a munkaképes és a munkaképtelen foglyokat – utóbbiakra azonnali kivégzés várt. Csodálatos módon a család valamennyi tagja túlélte ezt a fázist, de Otto Frank soha többé nem látta élve a családját. Két kemény – kényszermunkával és éhezéssel töltött – hónap után Annét és Margotot a bergen-belseni koncentrációs táborba szállították, ahol 1945 márciusában mindketten meghaltak – néhány héttel az előtt, hogy az angolok április 15-én felszabadították a tábort.

A történetről megrázó filmet forgatott a NatGeo, amely a náci rezsim legsötétebb időszakát mutatja be egy zsidó lány tragikus történetén keresztül. Az Anne Frank – a holokauszt szemtanúja című filmet március 31-én, kedden 21 órakor láthatják a nézők a National Geographic Channel műsorán.

További információk itt találhatók.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.