Jordán Tamás a Vaol.hu-nak nyilatkozott az üggyel kapcsolatban, ahol arról is beszélt, hogy a bojkott helyett a szakmaiságban és az alapvető humánumban bízik. Jordán Tamás döbbenettel tapasztalta, hogy a tulajdonosi háttér megváltozásával nem fektették le rendesen a működési szabályzatot.
Az igazgató szerint végzetes lehet, hogy a színházi életbe is betört a politikai megosztottság, másfelől a színészek is nehéz helyzetbe kerülnek a bojkott miatt. Úgy véli, nem szabad és nem etikus elvenni tőlük a megmutatkozás lehetőségét. Ezért is döntött úgy, hogy mindenképp részt vesznek a versenyprogramban. Kihangsúlyozta: „A POSZT-botrány felfokozott hangulatában nehéz higgadtságot, józanságot és párbeszéd-keresését képviselni.” Jordán utalt rá, ő már korábban is szerette volna, ha sikerül „elásni a csatabárdot.”
Jordán Tamás a Vaol.hu szerint az üggyel kapcsolatban Vidnyánszky Attilával, a Magyar Teátrumi Társaság vezetőjével és a Nemzeti Színház főigazgatójával szeretne egyeztetni. „Tamás, veled bárhol, bármikor” – Vidnyánszky így reagált Jordán megkeresésére.
Mint arról már többször beszámoltunk, az idei POSZT szakmai zsűrijébe a Színházi Kritikusok Céhe Csáki Juditot jelölte, azonban a két tulajdonos, a Magyar Teátrumi Társaság és a Magyar Színházi Társaság végül nem választotta be a kritikust a grémiumba. Csáki elutasítása a POSZT elleni bojkotthullámot eredményezett.
Koltai Tamás, a Színház főszerkesztője és az Élet és Irodalom szerzője, Tompa Andrea, a Színház főszerkesztő-helyettese és Herczog Noémi, a Színház és a Magyar Narancs szerzője által meghirdetett akcióhoz számos közéleti és színházi személy csatlakozott. Időközben a Mácsai Pál által vezetett Örkény Színház kilépett a Magyar Színházi Társaságból, de a Csáki Judit helyére felkért Zsigmond Andrea is visszalépett a zsűritagságtól. A Magyar Teátrumi Társaság közleményben reagált minderre, de az ügyben jelenleg is folyik az egyeztetés a színházi és a teátrumi társaság vezetősége között.