Visszavonták a Zeneakadémia vezetőinek kinevezését

Kupper András, a Zeneakadémia kancellárja visszavonta az intézmény vezetőinek megbízatását – értesült a Fidelio.

Grund
2015. 04. 26. 17:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hírportál szerint kedden a Zeneakadémia húsztagú szenátusa egy emberként szavazta le a kancellár előterjesztéseit, a Szervezeti és Működési Szabályzatra vonatkozó javaslatát a kancellár még az ülésen visszavonta, erről így szavazni sem lehetett. Utóbbinak február végéig konszenzussal meg kellett volna születnie.

A Fidelio úgy tudja, hogy a vezető beosztású alkalmazottak megbízatását pénteken azonnali hatállyal visszavonta a kancellár. Arra ugyan lenne lehetőség, hogy ezek az emberek megbízott igazgatóként folytassák munkájukat, végleges kinevezéseket viszont csak új pályáztatásokkal lehetne megtenni, de ezeket csak egy elfogadott SZMSZ-nek megfelelően lehet kiírni.

A szenátus több tagja is úgy nyilatkozott, hogy reménytelennek tartják az együttműködést a kancellárral: erősen aggódnak, hogy a rossz döntések nyomán működésképtelenné válik a Zeneakadémia, valamint sérelmezik, hogy számos kifejezetten szakmai-művészeti kérdésben is – például tanári kinevezések, szakmai díjak – a kancellár magának tartaná fent a döntés jogát. Korábban levélben kérték a rektort és a fenntartót, hogy gondolják újra Kupper kinevezését, de kérésük egyelőre nem talált meghallgatásra – írja a Fidelio.

Megkeresték Vigh Andreát, a Zeneakadémia rektorát is, aki egyelőre nem kíván nyilatkozni, de tisztában van a problémákkal, ugyanakkor nagyon bízik a fenntartóval folytatott egyeztetések sikerességében.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.