A 3D-nyomtatás piaca világszinten évi mintegy hárommilliárd dollárral nő. Az egyre olcsóbbá és hatékonyabbá váló technológia a következő évtizedben várhatóan egész iparágakat alakít át, a formatervezéstől a tömegtermelésig. A Design Terminál azért is hívta életre három évvel ezelőtt a Budapest 3D Printing Dayst, hogy a szélesebb közönség megismerhesse, jelenleg milyen utakat jár be a dinamikusan fejlődő háromdimenziós nyomtatási technológia, de emellett fontos célja, hogy összekösse Közép-Európa 3D-nyomtatással foglalkozó innovátorait, gazdasági és műszaki szakembereit.
Május 14–16. között a budapesti Design Terminálban és az Akvárium Klubban lévő programsorozat számos workshopot kínál. Végig lehet követni a digitális fényképezés segítségével történő 3D-modell-építést, ki lehet próbálni a háromdimenziós szkennelést, meg lehet ismerkedni az építészeti modellek nyomtatásával, valamint a legnépszerűbb nyílt rendszerű 3D-nyomtató-készletekkel, a főbb alkatrészekkel és azok összeépítésével is.
Május 15-én nemzetközi konferenciát rendeznek, amelynek nyitó előadását a FreeDee Printing Solutions szervezésében Alexander Hafner a MakerBot Europe igazgatója tartja a 3D-nyomtatás oktatási és kutatási lehetőségeiről. De a Budapest 3D Printing Days előadói között ott lesz a 3D Printing Industry világszerte ismert szerzője, Davide Sher, Sabina Barcucci az olasz MUSE – Museo delle Scienze munkatársa, Mányai Roland, az első felhőalapú 3D-szolgáltatást nyújtó platform a Leopoly vezetője is.
A Design Terminál idén is meghirdette nyilvános pályázatát, amelyre otthoni és ipari nyomtatóval készített tárgyak terveit várták. A zsűri – Falk György (Varinex Informatikai Zrt.), Varga András (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem), Koós Pál (Moholy-Nagy Művészeti Egyetem) és Bendzsel Miklós (SZTNH), Szemerey Samu, a Design Terminál szakmai tanácsadója, valamint Molnár L. Péter (Maform Stúdió alapító tagja és vezetője) – a beérkezett 97 pályamű közül választotta ki a 17 legjobbat, amelyek között találni orvosi csontmarót, személyre szabott ergonomikus cipőtalpat, babacsörgőt, generatív lámpát, francia buldog fejének csont-ér rekonstrukciós modelljét, kísérleti ritmushangszert, művégtag helyettesítésére alkalmas tárgyat is. Ezeket a háromnapos program idején kiállítják, a május 14-i díjátadón pedig nyilvánosságra hozzák, ki lett az első három helyezett.