Buldogfej a nyomtatóból

Harmadik alkalommal rendezi meg a Design Terminál a Budapest 3D Printing Dayst.

Son
2015. 05. 01. 19:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 3D-nyomtatás piaca világszinten évi mintegy hárommilliárd dollárral nő. Az egyre olcsóbbá és hatékonyabbá váló technológia a következő évtizedben várhatóan egész iparágakat alakít át, a formatervezéstől a tömegtermelésig. A Design Terminál azért is hívta életre három évvel ezelőtt a Budapest 3D Printing Dayst, hogy a szélesebb közönség megismerhesse, jelenleg milyen utakat jár be a dinamikusan fejlődő háromdimenziós nyomtatási technológia, de emellett fontos célja, hogy összekösse Közép-Európa 3D-nyomtatással foglalkozó innovátorait, gazdasági és műszaki szakembereit.

Május 14–16. között a budapesti Design Terminálban és az Akvárium Klubban lévő programsorozat számos workshopot kínál. Végig lehet követni a digitális fényképezés segítségével történő 3D-modell-építést, ki lehet próbálni a háromdimenziós szkennelést, meg lehet ismerkedni az építészeti modellek nyomtatásával, valamint a legnépszerűbb nyílt rendszerű 3D-nyomtató-készletekkel, a főbb alkatrészekkel és azok összeépítésével is.

 

Május 15-én nemzetközi konferenciát rendeznek, amelynek nyitó előadását a FreeDee Printing Solutions szervezésében Alexander Hafner a MakerBot Europe igazgatója tartja a 3D-nyomtatás oktatási és kutatási lehetőségeiről. De a Budapest 3D Printing Days előadói között ott lesz a 3D Printing Industry világszerte ismert szerzője, Davide Sher, Sabina Barcucci az olasz MUSE – Museo delle Scienze munkatársa, Mányai Roland, az első felhőalapú 3D-szolgáltatást nyújtó platform a Leopoly vezetője is.

A Design Terminál idén is meghirdette nyilvános pályázatát, amelyre otthoni és ipari nyomtatóval készített tárgyak terveit várták. A zsűri – Falk György (Varinex Informatikai Zrt.), Varga András (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem), Koós Pál (Moholy-Nagy Művészeti Egyetem) és Bendzsel Miklós (SZTNH), Szemerey Samu, a Design Terminál szakmai tanácsadója, valamint Molnár L. Péter (Maform Stúdió alapító tagja és vezetője) – a beérkezett 97 pályamű közül választotta ki a 17 legjobbat, amelyek között találni orvosi csontmarót, személyre szabott ergonomikus cipőtalpat, babacsörgőt, generatív lámpát, francia buldog fejének csont-ér rekonstrukciós modelljét, kísérleti ritmushangszert, művégtag helyettesítésére alkalmas tárgyat is. Ezeket a háromnapos program idején kiállítják, a május 14-i díjátadón pedig nyilvánosságra hozzák, ki lett az első három helyezett.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.