– A tizenötödik jubileumi POSZT előkészítése viharos körülmények között zajlik: meglehetősen méltatlan, álságos és hazug vita alakult ki a zsűri összeállítása kapcsán. A Magyar Teátrumi Társaság az elmúlt hónapokban mindent megtett azért, hogy a POSZT szakmaisága, előkészítése, valamint az ezzel kapcsolatos párbeszéd rendjén való legyen – fogalmazott Szabó László, a Magyar Teátrumi Társaság titkára, utalva arra a vitára, amelyet az váltott ki, hogy a Színházi Kritikusok Céhének jelöltje, Csáki Judit nem került be az eredeti zsűri tagjai közé. Minderre válaszul a céh kilépett a Magyar Színházi Társaságból, az Örkény István Színház, a Szputnyik Hajózási Társaság és a STEREO Akt társulata pedig azt közölte, hogy a POSZT versenyprogramjába beválogatott előadásaikat játszani fogják ugyan Pécsett, de a versenyben nem vesznek részt.
A három színház – összesen négy produkció – versenytől való visszalépése kapcsán a társaság a közgyűlésen úgy döntött, hogy a zsűri minden, a versenyprogramban részt vevő előadást értékeljen. Az MTT közgyűlése a POSZT kft. tulajdonosi taggyűlésének – a fesztivál lebonyolítását végző kft. többségi tulajdonosa a pécsi önkormányzat, a két kisebbségi tulajdonosa pedig a Magyar Színházi Társaság és a Magyar Teátrumi Társaság – összehívását is kérte az elnökségtől legkésőbb május 25-re. A döntés szerint a taggyűlésen a társaság elnöksége azt az álláspontot képviseli majd, hogy jogi szakértő bevonásával – a felbontás érdekében – vizsgálják felül azon produkciók szerződéseit, amelyek beválogatásuk ellenére nem kívánnak részt venni a POSZT versenyprogramjában.
Az MTT közgyűlését követő sajtótájékoztatón Vidnyánszky Attila, az MTT elnöke hangsúlyozta, hogy a tagság demokratikus módon hozta meg döntését. A társaság tagjai együttműködve, „igazodási kényszer nélkül”, a szakmai munkát érintő kérdésekben egymást tisztelve, meghagyva egymás szuverenitását, sajátos egyedi gondolkodásmódját, hozzák meg a döntéseket – fogalmazott.