A Hello Wood alulról jövő kezdeményezés, amely faépítészeti workshopjaival megreformálta az oktatást, és mára nemzetközi szinten is jegyzett alkotócsoporttá vált. A csapat (Pozsár Péter, Huszár András, Ráday Dávid, és az indulásnál még Bakos Maxim is) a faépítészet lehetőségeinek kutatása és a kísérletezés mellett egyre nagyobb figyelmet szentel a társadalmi felelősségvállalásnak. Az ország legszegényebb régiójában faluközösségek számára építettek eszközöket, de a karácsonyi időszakban az Ökumenikus Segélyszervezet munkáját is rendszeresen segítik térinstallációikkal.
Táboraikban igazán neves külföldi szakemberek – például Biayna Bogosian, a Columbia Egyetem és a Los Angeles-i USC School of Architecture dizájnelmélet-oktatója, vagy Salvador Gilbart Sanz, a spanyol Miralles/Tagliabue-EMBT építésziroda munkatársa – is rendszeresen részt vesznek. A nemzetközi szaksajtó ugyancsak figyelemmel követi munkájukat.
A térben manifesztálódó gondolatokat most saját kiadású könyvben foglalták össze. A magyar és angol nyelvű szövegeket számos infografika egészíti ki. Saját ars poeticájuk mellett a Hello Wood 1–5. Építészeti gyakorlatok című kiadványból az is kiderül, miként látják őket a hazai és nemzetközi kollégák.
Szemerey Samu a Hello Wood által képviselt ideiglenes építészetről ír, amely szerinte „az anyagba épülő tudást formálva olyan programmá emeli az építészetet, ami valóban üzeneteket közvetíthet”.
A Cambridge-i Egyetem filozófiaprofesszora, Betegh Gábor szerint izgalmas látni a különbséget „a filozófusok centripetális őrülete és az építészek centrifugális őrülete között”. A legfontosabb nemzetközi építészeti magazin, az ArchDaily felelős szerkesztője, Rory Stott szerint a Hello Wood lényege épp ebben a bájosan fegyelmezetlen baráti légkörben rejlik, ennek köszönhetően születhetnek meg azok az építészeti projektek, amelyek egyszerre tanulságosak és kísérletiek.
A közösségi élmény fontosságát hangsúlyozza Tóta József formatervező is. „Annyira nyers, annyira közvetlen, annyira őszinte ez a tevékenység, hogy a sokat méltatott gazdagságú magyar nyelv nem naprakész a Wood leírására” – írja.
A Hello Wood a láthatóság és elmélyülés között egyensúlyozva alkot példaértékűt: az építészet őrületében találják meg a zen meditatív filozófiáját. Könyvük azok számára is átélhetővé teszi mindezt, akik testközelből nem tapasztalhatták meg, miként alkotnak ők.
(Hello Wood 1–5. Építészeti gyakorlatok. Hello Wood Kft. 3300 forint. 2015)