– Két óra múlva koncert, izgul?
– Nem, egyáltalán. Csak arra koncentrálok, hogy csináljuk meg jól a bulit.
– Ebben segít a sör és a kóla, amit felváltva iszik?
– A sör inkább az előző nap lefojtása Sosem fordult elő nálunk, hogy részegek lettünk volna koncerten, s talán a rutinnak köszönhetően már nem is csúszunk bele ilyen botrányos helyzetbe. Azonban két-három sör jót tehet, mert ellazít és ráhangol arra, hogy szórakozó emberekkel próbálsz meg kommunikálni.
– Másképp készül, ha tudja, viszonylag kevesebben figyelik a színpad elől?
– Abból a szempontból, hogy kisebb vagy nagyobb a közönség, nekünk már nincs igazán különbség. Ha, mondjuk lemezbemutatóra vagy jubileumi koncertre készülünk, azért annak más a jellege, mert az mérföldkő és az ember ilyenkor feleslegesen túlmagyarázza magának a dolgot. Mindegy, hogy kis klubban vagy nagy fesztiválon, sokezres tömeg előtt játszunk, csak az számít, hogy a közönség jól érezze magát.
– Gondolta, hogy egyszer elérnek idáig, hogy a rockerek közötti népszerűség után befutott együttes lesz a Depresszió?
– Mindig is bíztunk benne, hogy sikeresek lehetünk, de befutásról azért még csak Magyarországon beszélhetünk. Azt hiszem, amikor a 2004-es turnénk zajlott, akkor már eléggé világosan látszott, hogy komoly telt házakat vonzunk. Ráadásul 2005 tavaszán jött a Nem akarok elszakadni klipje, amely egészen másfajta ázsiót mozgatott meg.
– Pedig akik nem ismerik önöket, a név alapján közülük sokan ódzkodva fogadják a csapatot.
– Nagyon lázadó rocker-tinédzserek voltunk, és valami borzasztó kemény, negatív nevet akartunk. Biztosan lehetett volna jobbat is választani, de könnyen megjegyezhető, szóval hatásos. Persze, adott esetben, ha nem a megszokott környezetben, hanem például egy városi napon zenélünk, a helyi rendező vállal némi rizikót ezzel a névvel, de bizonyítottuk már, hogy nem feltétlenül csak rockot hallgató közönséget tudunk szórakoztatni.
– Milyen manapság egy rockzenész megítélése Magyarországon?
– Vannak sztereotípiák, és vannak, akik meg is élik ezeket, de mi legfeljebb annyiban, hogy netán bulizunk vagy a koncertjeink után iszogatunk, a nagyon vadulós időszakunkon már túl vagyunk. És pont ezekről a sztereotípiákról szól a Csak a zene című dal, hogy azért, mert bulizunk vagy mert rockzenészek vagyunk, nem jelenti, hogy vadállatok lennénk, nem kell a kettő közé egyenlőségjelet tenni.