L. Simon László példaként említette a három hét alatt nyolcezer látogatót vonzó Csók István-kiállítást, a többfunkciós rendezvénytermet, amely az év végéig telt házas, „komoly bevételeket hozó rendezvényeknek” ad helyet, de felidézte azt is, hogy a Várkert Bazár épületét a felújítása óta több mint százezren látták. „Egy olyan fejlesztésen, beruházáson vagyunk túl, amely megalapozza a kormány azon törekvését, hogy ne álljunk meg a várszoknyánál, hanem menjünk tovább a várfalon belüli területre és folytassuk itt is a munkát” – hangsúlyozta.
Az államtitkár beszédében a Várnegyed felújítását célzó Nemzeti Hauszmann Terv főbb lépéseit is összefoglalta. Mint mondta, a kormány döntött arról, hogy felállít egy társadalmi konzultációs testületet, a Nemzeti Hauszmann Tervet végiggondoló bizottságot, amelyben építészek, művészettörténészek, muzeológusok és a kerület képviselői foglalnak helyet. A konkrét döntések között említette, hogy a polgárvárosban folyamatban van a Táncsics-börtön és annak udvara, valamint a Karmelita kolostor melletti, üresen álló telek régészeti feltárása. Az utóbbi helyen a későbbiekben egy új épület fog felépülni, amely csatlakozik majd a kolostorhoz és a Miniszterelnökségnek ad helyet.
Mint mondta: ennek célja, hogy a budai Vár néhány korábbi közjogi funkcióját is visszakapja. „Amikor a palota felújításáról gondolkodunk, akkor olyan többfunkciós tereket kívánunk helyreállítani, amelyek lehetőséget adnak arra, hogy miközben a látogatók egész évben birtokba veszik a Várat, a terület évente néhány alkalommal állami reprezentációk és külföldi delegációk fogadására is alkalmas legyen.” Konkrét kormányzati döntés van továbbá a Hauszmann által tervezett, a háborúban megsérült és a hatvanas években lebontott testőrségi épület, valamint a Dózsa György tér felőli lépcsősor visszaállítására.
L. Simon László beszélt továbbá az Oroszlános udvar régészeti feltárásáról is, amely után lehetőség lesz arra, hogy a középkori részeket feltárva – azokat nem visszatemetve, hanem csak lefedve – jelentősen növeljék és újabb kiállítási részekkel bővítsék a vár bejárható részeit. Hangsúlyozta: a források rendelkezésre állnak, és a kormánynak a társadalmi egyeztetésekkel meg kell alkotnia azt a koncepciót, amely alapján a palota felújítása összhangba hozható a városligeti múzeumi negyed építésével.
Az államtitkár elmondta azt is, hogy a Hauszmann-bizottság legutóbbi ülésén a budai Vár közlekedéséről és a Vár alatt található barlangrendszer hasznosítási lehetőségeiről értekezett. Nagy Gábor Tamás, az I. kerület polgármestere előadásában elmondta: csökkenteni szeretnék a Várnegyed turistabusz- és autóforgalmát, valamint környezetbarát technológiákat honosítanának meg a negyed közlekedésében.

Holtan találták azt a nőt Walesben, aki egy hete tűnt el a munkahelyéről