Szabó László, az MTT titkára a seregszemle teljes programját beharangozó csütörtöki sajtótájékoztatón hangsúlyozta: az elmúlt hónapokban rengetegen dolgoztak azért, hogy a POSZT fennmaradjon, néhányan viszont azt szerették volna elérni, hogy a találkozó a széthúzás terepe legyen, és megsemmisüljön. „Ez nem ért célt, a POSZT létezik. A magyar színházi élet jelentős többsége abban ért egyet, hogy a POSZT olyan platform, amelyben az egész szakmának együtt kell működnie. A teátrumi társaság ezért a jövőben is mindent meg fog tenni” – fogalmazott Szabó László.
Az MTT képviselője felhívta a figyelmet arra, hogy a társaság határozott álláspontja az, hogy a versenyprogramból visszalépett társulatok egyáltalán ne vegyenek részt a POSZT-on. „Tisztában vagyunk azzal, hogy csak egyhatodban vagyunk tulajdonosok, hogy végül mi fog történni, a tulajdonosok közös döntése lesz” – szögezte le.
Csizmadia Tibor, a Magyar Színházi Társaság elnöke ezzel szemben azt hangsúlyozta, hogy az MSZT azokat a társulatokat, amelyek nem kívánnak részt venni a versenyprogramban, ugyanúgy várja a fesztiválra, és szeretné, ha a zsűri is figyelemmel kísérné az előadásaikat. „A feszültséggel együtt is úgy gondolom, hogy sikerült az ünnephez méltó programot összeállítani” – fogalmazott.
Őri László pécsi alpolgármester bejelentette, hogy a város a részéről biztosítja a szükséges kereteket, hogy a jubileumhoz méltó módon rendezhessék meg a mustrát, hisz a tavalyi 65 millió forinthoz képest idén 10 millió forinttal növelték a támogatást. Az alpolgármester szerint már csak a szakmán múlik a program sikere. Állami részről 60 millió forintos állami támogatásra kaptak ígéretet a szervezők.
A június 4-étől 13-áig zajló színházi seregszemlén közel kétszáz kísérőprogram várja a látogatókat, hangsúlyosan jelenik meg a százötven éves fennállást ünneplő Színház- és Filmművészeti Egyetem, a Színházi Dramaturgok Céhe által három évtizede életre hívott Nyílt Fórum, valamint a seregszemle életében jelentős szerepet játszó személyiségeket is bemutatják.