A képregény minden területe és kiegészítője megjelenik az eseményen: lesz vásár, szakmai és szórakoztató programok, vetítések, játékok és képregényes rögtönzések. Sőt a szervezők egy szuperhősről szóló színdarab ősbemutatójával is készülnek, de szó esik majd a fesztiválon irodalmi magazinok és a képregények, valamint a gyerekirodalom és a képregény viszonyáról. A nosztalgia jegyében pedig kiemelten foglalkoznak a Bucó, Szetti, Tacsi képregényekkel és korabeli alkotóikkal.
A hazai képregényalkotók színe-java jelen lesz a Dürer-kertben, és sor kerül a tavalyi legjobb új képregényeket elismerő Alfabéta-díjak, valamint az idén Kiss Ferenc képregénykutatónak, forgatókönyvírónak és szervezőnek ítélt Korcsmáros Pál-díj átadására.
Számos neves külföldi vendégművész is tiszteletét teszi a rendezvényen. Találkozhatnak a rajongók a Walt Disney- és Bonelli-képregények rajzolójával, az olasz Fabio Celonival, Lucie Lomová cseh rajzolóval, és a francia Ptiluckal, aki visszatérő vendége a rendezvénynek.
Hollandiából érkezik Typex, akinek Rembrandt valódi és képzelt életéről készült képregénye hatalmas nemzetközi siker, tavaly magyarul is megjelent, lapunk munkatársa, Wekerle Szabolcs fordításában. És itt lesz Pierre Wazem is Svájcból, akinek első magyar nyelvű kötete, a Barangolás(ok) első magyarországi látogatása alkalmából jelenik meg. Vendégként érkezik továbbá Csőre Gábor szinkronszínész is, aki számos képregényes vonatkozású filmhez kölcsönözte már a hangját.