„Magyarországon rengeteg tehetséges fiatal van, és ezek a tehetségek elkallódnának, ha nem lennének ilyen lehetőségek számukra. Itt a fiatalok kibontakoztathatják, fejleszthetik magukat, és olyan mesterektől tanulhatnak, mint Snétberger Ferenc, akinek életpályája is minta lehet számukra” – mondta Herczegh Anita az MTI-nek.
A központról szólva hangsúlyozta, hogy nagyon tehetséges fiatalokkal találkozott, akik szívvel-lélekkel a zenének élnek. Példaértékűnek nevezte, hogy a diákokkal nemcsak a tábor tizenkét hetében foglalkoznak, hanem mentorálják őket, hosszabb távon is figyelemmel kísérik pályájukat. Ez azért is fontos, mert a tábor lakói hátrányos helyzetűek, szegény családokból származnak, tette hozzá.
Kiemelte, szükség van az ilyen alapítványi munkára azért, hogy esélyeik egyenlők legyenek azon gyerekekéivel, akik meg tudják fizetni a zenei továbbképzést. A hátrányos helyzetű családok nem tudnák megfizetni sem a képzést, sem a tábort, sem pedig a hangszert, és ilyen lehetőség nélkül a gyerekeik nem tudnának tehetségükkel élni – fogalmazott.
A tábor zongorájának beszerzéséhez az elnöki keretből is hozzájárultak. Rátermett és szorgalmas fiatalok megérdemlik a segítséget – mondta a támogatásról a köztársasági elnök felesége.
Snétberger Ferenc az MTI-nek elmondta, a mintegy kétmillió forintos zongora vásárlására gyűjtést szerveztek, és az összegyűlt több mint 1,7 millió forintot egészítették ki az elnöki keretből érkező támogatással.
A felsőörsi Snétberger Zenei Tehetség Központ Snétberger Ferenc roma származású, Kossuth- és Liszt-díjas gitárművész szakmai irányításával 2011-től évente több mint hatvan tehetséges 12–20 éves roma fiatalnak nyújt lehetőséget zenei tehetsége kibontakoztatására. Tavasszal és ősszel háromhetes, nyáron pedig hathetes kurzuson foglalkoznak a kiemelten tehetséges fiatalokkal.