Devich Sándor Kossuth-díjas hegedűművész a Bartók Vonósnégyes alapító tagja és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem professor emeritusa volt. Január 20-án halt meg.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) több mint egy hónappal a hegedűművész halála után, február 21-én, vasárnap küldte ki a sajtónak a hírt, miszerint Devich Sándort az Emmi saját halottjának tekinti. A Zeneakadémia még halálának napján saját halottjának nyilvánította professor emeritusát, Vigh Andrea rektor nekrológot is írt.
Devich Sándort 81 éves korában Budapesten érte a halál. A művésztanár 1935. január 19-én született Szegeden, a hazai és a nemzetközi komolyzenei élet meghatározó alakja volt. De nemcsak zenészként szerzett Magyarországon és világszerte hírnevet, számos publikációja, több könyve is megjelent.
Művészete elismeréseként megkapta a Liszt Ferenc-díjat (1965), a Kossuth-díjat (1970), a Bartók–Pásztory-díjat (1986), 2005-ben pedig „több évtizedes, nemzetközileg is nagyra becsült előadó-művészetéért, művészetoktatói munkásságáért” a Magyar Köztársasági Érdemrend tiszti keresztjével tüntették ki.
Az egy hónapos késéssel kapcsolatos kérdéseinket elküldtük az Emmi sajtóosztályának. A válasz telefonhívás formájában megérkezett: az Emmi sajtóosztályától azt az információt kaptuk, hogy Devich Sándor temetésére szerették volna időzíteni a búcsúzást, amely magában foglalta azt is, hogy a minisztérium saját halottjának tekinti a Kossuth-díjas művészt.
Devich Sándor temetése vasárnap volt, valóban ezen a napon küldték ki Az Emmi Kultúráért Felelős Államtitkársága búcsúzik Devich Sándortól című sajtóközleményüket.