Új számokkal érkezik a Billy Talent

A kanadai rockcsapat mellett itt lesz a legutóbb Donald Trump ellen akciózó Anti-Flag is.

Lakner Dávid
2016. 06. 06. 15:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Három év után kedden újra hazánkban lép fel a kanadai rockzenekar, a Billy Talent. Az új albumra ugyanakkor még július végéig várni kell, így lemezbemutató koncertről nem beszélhetünk. Új számokra annál inkább lehet számítani: az egy héttel ezelőtti, moszkvai koncerten három dal is szerepelt a következő, Afraid of Heights című albumról, ami már a hatodik lesz a sorban. (Ideszámítva az 1999-es lemezt is, amit még más név alatt hoztak ki.) Négy év hallgatás után tért vissza a csapat, igazán sikeressé pedig a 2006-os, harmadik album tette őket: a Devil In a Midnight Mass és a Fallen Leaves is instant slágernek bizonyult, az MTV a maga idejében rogyásig játszotta ezeket a számokat. Mint korábban is írtuk, a zenekar népszerűségéhez nagyban hozzátettek az energikus, lendületes dalok, de Benjamin Kowalewicz jellegzetes énekhangja is fontos védjegynek mondható.

A csapat ezúttal Aaron Solowoniuk dobos nélkül érkezik a Budapest Parkba: őt egy ideig az Alexisonfire ütőse, Jordan Hastings helyettesíti. A még Pezz néven alakult csapat felállása ezen túl 1993 óta változatlan. A siker pedig nem kerülte el őket azóta: 2009-es, negyedik lemezük az eladási listákon Kanadában az első, Ausztriában és Németországban a második, Finnországban a harmadik helyig is eljutott.

A fellépők listája időközben egy impozáns névvel gyarapodott: az amerikai Anti-Flag tavaly játszott már a Budapest Parkban, de hazánkban egyébként sem nevezhető ritka vendégnek, ott volt például a 2009-es nyírbátori Azfeszten is. A csapat már az egyenesebb, szókimondóbb punk rock zenekarok rajongóinak lehet kedves: politikai nézeteit az Anti-Flag sosem rejtette véka alá. Első, 1996-os, Die for The Government című albumuk óta világossá tették, hogy nincsenek oda a háborúkért, az imperializmusért, a nacionalizmusért vagy a republikánusokért. Támogatják az Amnesty Internationalt és a Greenpeace-t is, és a mostani választási időszakban is bőven akad témájuk: kiadtak például több Donald Trump-ellenes pólót is tavaly ősszel. Előbb rémálomnak nevezték, hogy republikánus elnökjelöltté válhat, aztán le is rasszistázták a milliárdost, közölve: a pólóból befolyt pénzt az Amerikai Menekültügyi Bizottság (ARC) kapja meg. Bernie Sanders felbukkanásának ugyanakkor egy interjúban örült a zenekar vezetője.

Legutóbbi, American Spring című albumát tavaly jelentette meg a Justin Sane vezette zenekar, ez pedig már a tizedik volt a sorban. Igazán népszerűvé nekik is tíz évvel ezelőtti albumuk, a For Blood and Empire válhatott: míg a This is the End (For You My Friend) az EA Sports két videojátékában szerepelhetett, addig a The Press Corpse a Tony Hawk’s Downhill Jamben és a Shaun White Snowboardingban volt hallható.

A New Beat szervezésében megvalósuló keddi koncerten ott lesz még a brit Counterfeit és az amerikai Zebrahead is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.