Elhunyt Claude Gensac francia színésznő

A Lütyő felügyelő házsártos feleségét alakító színésznő nyolcvankilenc éves volt.

MTI
2016. 12. 28. 12:58
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A család közlése szerint a színésznő élete végéig dolgozott, és keddre virradóan halt meg. Távozásával a francia film egy mosolygó arca tűnt el – mondta róla Francois Hollande francia köztársasági elnök.

Claude Gensac több mint 100 mozi- és tévéfilmet forgatott, és játszott színházakban is.

A színésznő tíz filmben, közte a hat Csendőr-filmből háromban alakította Louis de Funes zsémbes feleségét, és emlékezetes A nagy vakáció, a Káposztaleves vagy a Szárnyát vagy combját? című komédiákból is.

Egyik utolsó szerepét Rachel Lang fiatal francia rendezőnő első nagyjátékfilmjében, a Baden Baden című tragikomédiában alakította, amelyet meghívtak az idei berlini filmfesztiválra is.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.