A megújult összetételű csapat az orosz hadsereg színházában lépett fel, február 23-án a hadsereg napján pedig a Bolsojban ad koncertet. Az együttes az eredeti tervek szerint tavaszi turnéját sem mondta le, s már megkezdődött a jegyek árusítása a május 28-i budapesti koncertre is.
A megújult együttes első előadását megnyitva a védelmi miniszter helyettese Nyikolaj Pankov hangsúlyozta, hogy a december 25-i tragédiában odaveszett tagok emlékét a kollektíva mindörökké megőrzi, az élet azonban megy tovább, s a legfontosabb most e különleges együttes megőrzése volt.
Az Orosz Hadsereg Alekszandrov Akadémiai Ének- és Táncegyüttesének 186 tagjából 64, köztük a művészeti vezető veszett oda december 25-én a szíriai Latakiába tartó Tu–154-es katasztrófájában. Az együttes kórusa a Szíriában állomásozó orosz katonák előtt lépett volna fel, a gép azonban 92 utassal a fedélzetén Szocsiban a felszállás után néhány perccel, az eddigi vizsgálatok szerint a másodpilóta hibája következtében a Fekete-tengerbe zuhant. A katasztrófát senki sem élte túl.
Az orosz védelmi miniszter ezután néhány nappal bejelentette, hogy a lehető leghamarabb újjáépítik az együttest. Első intézkedésként 70 szolgálati lakást bocsátottak az Alekszandrov rendelkezésére, ezzel is könnyítve és gyorsítva a kiválasztást, amelyen a legjobbak immár folytathatják a fegyveres erők vezető társulatának dicső hagyományait. Az együttes művészeti vezetőjéről Valerij Halilovról pedig a hadsereg zeneakadémiáját nevezik el.
Az együttest még a szovjet időkben, 1928-ban alapította Alekszandr Alekszandrov vezérőrnagy, a Moszkvai Csajkovszkij Állami Konzervatórium tanára. Az Oroszországban nemzeti jelképnek számító, mára világhírűvé vált férfi kórusból, zenekarból és egy táncegyüttesből álló együttest Alekszandrov 18 éven át vezette, majd halála után fia, Borisz állt a csapat élére, aki 1987-es visszavonulásáig több világ körüli turnét is szervezett.