Az állítás abszurd mindenki számára, aki jól ismerte Ted Hughest – így reagált az 1998-ban elhunyt költő-meseíró ügynöksége az özvegy, Carol Hughes nevében a férfit nemrég ért erőszakvádra. Ismeretes: öngyilkossága után ötvennégy évvel látott napvilágot Sylvia Plath költő-író levele, melyben az őt ért erőszakról tájékoztatta pszichiáterét. Leírta: férje két nappal a vetélése előtt fizikailag is bántalmazta őt. Plath három éven keresztül, 1960. február 18-a és 1963. február 4-e között tartotta a kapcsolatot a terapeutával, Ruth Barnhouse-szal. Utóbbi időpont után egy héttel lett öngyilkos: megnyitotta a gázt, fejét pedig a sütőbe tette.
Plath két különböző levélben is azt írta: Hughes, akihez 1956-ban ment hozzá, megütötte, és azt mondta, holtan szeretné látni.
Ted Hughes ügynöksége viszont közleményében kétségbe vonta Plath állításait, mondván: a beteg és a pszichiáter közti kapcsolat rendkívül bizalmasnak mondható. A Carol Hughes nevében kiadott szöveg szerint az erőszak vádja olyasvalakitől származik, aki házasságának szétesése miatt mély érzelmi válságban volt.
Plath huszonnégy évesen ment hozzá az angol költő-meseíróhoz, akivel előbb Bostonban, majd Nagy-Britanniában éltek. Házasságuk nem volt harmonikus, különösen miután kiderült: Hughes viszonyt folytatott Assia Wevill-lel. Lányuk, a szintén költővé lett Frieda Hughes 1960. április 1-jén született, Plath második terhessége viszont 1961 februárjában vetéléssel végződött. Több verse, köztük a Parliament Hill Fields is erről szólt aztán. Plath depressziója az évek során egyre nőtt, és több öngyilkossági kísérlete is volt, bár halála kapcsán többekben felvetődött az idegenkezűség lehetősége.
Plath halála után Hughes állította: felesége naplói elvesztek, köztük az utolsóval, amelyet maga semmisített meg, állítólag hogy védje két gyermeküket, Friedát és az 1962-es születésű Nicholast. A költő hét évvel Plath halála után vette el Carol Orchardot, és 1998-ban, 68 évesen vesztette életét.