Valószínűleg a könyvfesztivál egyik legnépszerűbb rendezvénye volt a Quaestor-botrányról szóló könyv pénteki bemutatója, legalább százan voltak rá kíváncsiak – a budapesti könyvfesztiválon általában világhírű írók szoktak csak akkora közönséget vonzani, mint a pénzügyi csalásról szóló kötet.
Pedig A Quaestor-ügy című könyvet nagyrészt már korábban megjelentetett anyagok alapján állította össze a 444 újságírója, Kasnyik Márton: a hírportálon megjelent cikkein alapul a kötet. A 444 hozzájutott a Quaestor-ügy nyomozati anyagaihoz, ezt dolgozták fel a cikksorozatban.
A bemutatón, a budai Millenárison tucatnyi Quaestor-károsult is megjelent transzparensekkel, amelyek a kormányzati reklámokat utánozták, csak egészen más szövegekkel. Több plakáton Nemzeti korrupció és az Állítsátok meg a maffiát! felirat volt a Nemzeti Konzultáció és az Állítsuk meg Brüsszelt! szlogenje helyett.
A tiltakozókat a Millenáris bejáratánál megpróbálták feltartóztatni a biztonsági őrök. Az volt a problémájuk, hogy útban a könyvfesztivál helyszíne felé a táblákkal felszerelt károsultak átvonultak volna a hamburgerfesztivál területén, amelyet szintén a Millenáris kertjében rendeznek a hétvégén. Pontos neve 3. Beer, Burger, Barbecue Fesztivál.
A 444 felvételén visszanézhető, hogy a fesztivál szervezőjeként bemutatkozó férfi kéri a táblákkal érkező, többnyire idősebb Quaestor-károsultakat, hogy ne az ő gasztrorendezvényükön keresztül, hanem valamelyik másik bejáraton közelítsék meg a Millenárist. Ezt persze senki nem érti, hiszen a táblás látogató is pont olyan, mint a tábla nélkül érkező. Ráadásul a Millenárison a gasztrofesztivál nem kapott elkerített területet, a parkon keresztül éppúgy lehetett közlekedni, mint bármelyik másik napon. A felvételen is látszik, hogy a könyv kiadója, az Athenaeum Kiadó vezetője, Szabó Tibor Benjámin siet a vendégek segítségére.
Uj Péter, a 444 főszerkesztője szerint pénzügyszakmai körökben már a Quaestor összeomlása előtt köztudott volt, hogy nagyon nincsenek rendben a dolgok a brókercégnél. Elmondása szerint ezt közölték is vele pénzügyi területen dolgozó ismerősei. De nem tudták, hogy foghatnák meg a céget, amely még akkor is plakátkampányba kezdett, amikor szakmai körökben már rég tudták, hogy nagy a baj.
Aztán 2015-ben összeomlott a vállalat, majd elkezdődött a nyomozás, amelynek aktáit „befújta a szél” a szerkesztőség ablakán. Kasnyik elmondása szerint először egy másik szerkesztőségnél landolt az anyag, majd onnan került hozzájuk, ahol ő cikksorozatban dolgozta fel a nyomozati anyagot.
Köztudott, hogy a Quaestor kapcsolatot ápolt politikai szereplőkkel. Ám Kasnyik Márton elmondása szerint azt nem tudják bizonyítani, hogy politikusok vagy más vesztegetést fogadott volna el az üggyel összefüggésben.
Csak találgatni tudnának például arról, hogy milyen tartalmú telefonbeszélgetéseket folytatott Tarsoly politikusokkal a Quaestor összeomlása előtti egy évben. A híváslistáján minden esetre számos fideszes vagy a Fideszhez köthető név szerepel: Szijjártó Péter külügyminiszter és Borkai Zsolt győri polgármester mellett szerepel Papcsák Ferenc, Bánki Erik, Demeter Ervin, Tállai András, továbbá Rogán Antal ügyvédje, Kosik Kristóf „és még számos figura a fideszes első és második vonalból” – írja Kasnyik a könyvében.