Emberünk értelmezhetetlenül mozog a színpadon, nem tudja elviselni, ha nem kap elég figyelmet, és könnyen függővé válik. Koncertjein pszichedelikus állapotban uralja félmeztelenül a színpadot, és azt nem tudja elválasztani a való élettől. Aztán hosszú évek után mára már csak töredéke maradt ezeknek a jelzőknek: továbbra is értelmezhetetlenül és félmeztelenül mozog a színpadon.
Vagyis Iggy Popnak mostanra sikerült nagyjából felnőnie, és ennek örülünk: ma ünnepli ugyanis hetvenedik születésnapját.
James Newell Osterberg néven látta meg a napvilágot Muskegon városkában. 1967-ben alapította meg a Psychedelic Stoogest, amelynek neve rövidesen Stoogesre rövidült: a nyers erő, a szex és az emelte ki őket a sorból, hogy mindig átlépték a határokat. Iggy hipnotikus hatással volt a közönségre, a koncerteken transzba esett – ebben Jim Morrisont tekintette példaképének. Sokáig volt heroinfüggő, David Bowie is próbált rajta segíteni, pszichiátrián is kezelték. Szólókarrierjét is Bowie indította el, a ’80-as években írták meg közösen Iggy első két szólólemezét, akinek azonban népszerűsége fakulni kezdett, s megint a drogok után nyúlt.
Végül a ’90-es években sikerült feltámadnia, koncertjei után óriási lett a kereslet, Magyarországon is járt, a Szigeten háromszor, a Volt fesztiválon egyszer. A Stooges tagjai 2010-ben kerültek a Rock and Roll Hall of Fame-be, Iggy pedig tavaly jelentette meg a Josh Homme-mal, a Queens of the Stone Age énekesével készített közös lemezt Post Pop Depression címen.