Így bulizott az elfelejtett korosztály

Chris Norman és a Danubia: vérbeli profiként hozták a kötelezőt, talán még egy kicsivel többet is az 50 pluszos közönségnek.

Zimon András
2017. 04. 26. 8:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Chris Norman hazai koncertje előtt rengetegen kerestek meg – már azok, akik tudták, hogy szerencsém lesz fotózni az egykori világsztárt – azzal a kérdéssel, hogy nem is ismerheted, fiatalabb vagy, a te korosztályod erre nem vevő. Persze az aggályoskodók nem tudhatták, hogy a 80-as években nem egy női szívet összetörő Norman azért nekem sem volt teljesen ismeretlen a munkásságát tekintve. Az énekes már a Smokie zenekarban és szólóban is sikeres volt. Pályája 1974 óta töretlen, dalai meghatározóak voltak a már említett korszakban, de slágereit a mai napig játsszák a világ összes rádiójában. Elég, ha olyan számokra emlékszünk, mint az I’ll meet you at midnight, a Some hearts are diamond, a Stumblin\' in Susie Quatróval vagy a Diether Bolen által jegyzett Midnight Lady.

Norman egyébként a 2015-ben megjelent Crossover című lemeze kapcsán került kapcsolatba a hazai szervezőkkel, s ha már folyamatosan járja a világot, elhozta Budapestre is a legfrissebb dalokat és a csapatát. A dolog pikantériájához még az is hozzátartozik, hogy a tüskecsarnokos fellépésre az Óbudai Danubia Zenekar vállalta a csapat zenei kíséretét. Én este háromnegyed 7-re érkeztem az Infoparkhoz, ahol már akkor szinte hömpölygött a tömeg a pénztárak felé. A közönség szigorúan az 50 felettiekből állt, akik dugig megtöltötték a csarnokot. Azonban ami ennél meglepőbbnek bizonyult, az az volt, hogy a bulira rengetegen érkeztek külföldről: amerikai, japán, de román zászlót is lehetett látni a közönség soraiban.

Negyed 8 körül lekapcsolták a fényeket és minden sztárallűr nélkül elindult a majd két és fél órás show. A nyitó Breakaway alatt már többen jelezték, hogy nem ülni jöttek, öröm volt látni, hogy az idősebbek is tudnak úgy bulizni, mint a fiatalok, sőt nem egyszer kellett a biztonságiaknak figyelmeztetniük az egybegyűlteket, hogy foglalják el helyeiket, mert a koncert ülős A koncertprogramot egyébként Norman profi módon szerkesztette meg, az újabb daloktól kezdve szép ívben érkezett meg a zenekar a nagy slágerekig, a Stumblin’ in már a koncert derekánál elhangzott, amit a buli csúcspontja, a Nobody’s Fool követett. Érdekes egyébként, hogy a nagy Smokie-slágerekkel tarkított akusztikus blokknál sem szivárogtak ki az emberek a büfébe. Norman zenészei, köztük Geoff Carlinn szólógitáros, és Michelle Plum gitáros énekes – a csapat egyedüli hölgy tagja – rengeteget tett hozzá a sikeres estéhez: vérbeli profiként hozták a kötelezőt, talán még egy kicsivel többet is. Sajnos a szimfonikus kíséret nagyon a háttérbe szorult, mindenesetre nem volt rossz ötlet a szerepeltetésük, az óbudaik így is sokat emeltek a jól ismert dalok néha talán túl egyszerűre csupaszított soft rockos hangzásán.

A koncert második felére maradtak azok a slágerek, amelyek Normant szólóban is a csúcsra emelték. A Midnight Ladyre már fel is állt a közönség és a kedvence lábai előtt folytatta a bulizást. A második ráadás az Alien like you-ja és Whisky and Watere is bizonyította, hogy a zenész nem haknizni jött Budapestre. Nem fáradtak el, beleadtak apait-anyait, és valljuk be, 66 évesen lenyomni két és fél órát a színpadon, pestiesen szólva se semmi. A közönség hálás tapsolással köszönte meg az élményt. Komoly piaci rés tátong Magyarországon a 60-as, 70-es évek sztárjainak a koncertjeit tekintve, a szervezők pedig jól éreztek rá erre a lehetőségre, ugyanis ennyi jókedvű nyugdíjas korú zenerajongót Schmuck Andor se tudna profibban szórakoztatni. Van egy olyan érzésem, hogy látjuk mi még Chris Normant kis hazánkban fellépni

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.