A színházigazgatói kinevezések elvárásrendszerét kormányrendeleti szintre emelnék, a miniszter pedig felmentést adhatna például olyan elvárások alól, hogy a színházigazgatónak szakirányú végzettségre van szüksége – írja saját értesüléseire hivatkozva a Heti Válasz online kiadása. Úgy tudja, a pályázónak ezentúl is mindenképpen rendelkeznie kell előadó-művészeti szervezetben szerzett legalább ötéves vezetői gyakorlattal. Igaz, ezen még van vita, lehet, hogy három év lesz a vége.
A lap szerint „az előadó-művészeti szervezetek támogatásáról és sajátos foglalkoztatási szabályairól szóló, 2008. évi XCIX. törvény módosításáról és az ahhoz kapcsolódó kormányrendelet megalkotásáról szóló kormány-előterjesztés” munkacímen futó módosításokat Jordán Tamás szombathelyi ügye adja, a módosítás ráadásul a lex CEU körüli nemzetközi botrányok árnyékában nem verne akkora port. A terveket kedden küldték meg a megyei jogú városok vezetőinek, hogy véleményezzék – úgy, hogy csütörtökre küldjék is vissza észrevételeiket.
A Válasz információi szerint egyelőre több változat van versenyben. A kinevezések alapjaikban változhatnak meg. A kormányrendeletterv két változatban készült el. A B verzió a nyílt pályázati eljárás mellett megteremti a meghívásos eljárás lehetőségét is. „Ha verebeink igazat csiripelnek, ezt a változatot az MMA nyomja nagy erőkkel, mert hát minek is bindzsizni mindenféle pályázatokkal, ha van remek jelöltje a politikának” – fogalmaz az újság.
Megjegyzi: ugyan melyik önkormányzat vesződne azzal, hogy pályázatot írjon ki, szóban meghallgassa a jelölteket, vitáztassa róluk a kuratóriumot – ha meghívhatja kedvencét is a posztra?
„A vezetőválasztásban mindenesetre a kormány nagyobb szerepet kapna a jövőben. S ez akár jó is lehetne, megszüntetné azt a lehetőséget, hogy hosszú procedúra után a helyi kiskirály lesöpri a kuratóriumi javaslatot, és mindenféle indoklás nélkül a kis kedvencét nevezi ki” – összegez a lap.