A budapesti fejlesztések kormánybiztosa szerint a Duna Aréna első látványterve blöff volt, míg Ferencz Marcel, az épület tervezője Fürjes Balázs februári kijelentése óta igyekszik meggyőzni a közvéleményt arról az építészeti evidenciáról, hogy egy látványterv sosem esik egybe a végül megépülő valósággal.
A városligeti új Néprajzi Múzeum − amelynek terveit szintén Ferencz Marcel és a Napur Architect készítette el – szintén nem lesz olyan, mint amilyennek a látványtervek mutatják, derült ki a Néprajzi Múzeum főigazgatója, Kemecsi Lajos sajtóreggelijén. A tervezők ugyanis az ’56-os emlékmű alkotóival egyeztetve változtattak a bejárható zöldtetőkön, érdemben megnövelve a zöldfelületet a térszíntől elemelkedő területeken. A múzeum homlokzata is más lesz: az acél homlokzatburkolati rácsozatot olyan, magyar képzőművészek által készített alkotások fogják díszíteni, amelyek a Néprajzi magyar és nemzetközi gyűjteményének jellegzetes motívumait mutatják be modern felfogásban. Újdonság az is, hogy a terv már megkapta az építési engedélyt.
Az új épület építése idén ősszel indulhat el, 2019 nyarára készülhet el, az első kiállítást 2020 végén láthatjuk a Városligetnél, az Ötvenhatosok terén. A Kossuth téri épület november végén zár, ekkor láthatjuk itt utoljára Stróbl Alajos az igazság istennőjéről, Justiciáról készített szobrát is. Legalábbis múzeumlátogatóként: 2019-ben a Kúria költözik az épületbe.