Az írásos összegzésben a „zongorák Stradivarijaként” említett hangszerről közölték: a PTE átfogó fejlesztését 24 milliárd forintból megvalósító Modern városok programban 43 millió forintért vásárolták meg.
Ismertetésük szerint Paolo Fazioli és szakemberekből álló csapata az észak-olaszországi Sacilében olyan zongorát alkotott, amely méltó párja Stradivari híres mesterhegedűinek.
A két hangszermárkában nemcsak a kiváló minőség, hanem a felhasznált fa típusa is közös: mindkettő a Sacilétől száz kilométerre található Fiemme-erdő különleges lucfenyőiből készült – írták.
A Fazioli hangszereket egyenként, kézzel készítik a harmincöt fős sacilei műhelyben, amely eredetileg Fazioli apjának bútorgyárára épült rá.
A koncerten, amelyen a zongora debütál, fellép Bánky József zongoraművész, Király Csaba Liszt-díjas zongoraművész, Rohmann Imre világhírű pianista és felesége, Kurucz Tünde, valamint Fodor Gabriella és Holics László zongoraművészek – sorolta a tájékoztató.
Vas Bence, a kar zeneművészeti intézetének igazgatója a közleményben a hangszert úgy méltatta, hogy „a minőségi hangszer az alapja a magas színvonalú zeneművészetnek és a zene oktatásának”.
A különleges versenyzongorát mind az oktatásban, mind a hangversenyeken használni fogják a PTE-MK oktatói és hallgatói – hívta fel a figyelmet az egyetem.