Elárverezték Camille Claudel francia szobrász utolsó, családi tulajdonban lévő munkáit: a párizsi aukció a becsült ár több mint háromszorosát, összesen 3,5 millió eurós (1 milliárd forint) bevételt hozott. Az 1864 és 1943 között élt nő egyik főműve, a L’Abandon című bronzszobor 1,2 millió euróért kelt el. Az alkotás a Sakuntala indiai mítosz által inspirált sorozat része, értékét előzetesen 800 ezer euróra becsülték. A művet egy külföldi gyűjtő szerezte meg az Artcurial aukciósház közlése szerint.
Camille Claudel családjával 1881-ben költözött Párizsba, ahol beiratkozott a Colarossi Akadémiára. Francois Boucher festő fedezte fel, megismertette Paul Dubois-val, a párizsi Képzőművészeti Főiskola igazgatójával és a művészetével rokon formanyelvet képviselő Auguste Rodinnel. A nő Rodin, „a modern szobrászat atyja” tanítványa és modellje, később szeretője lett. Viharos, szenvedélyes kapcsolatuk mindkettőjüknek inspirációt jelentett, számos szobrot formáltak egymásról. Rodin őt formázta meg A csókban, az Örök tavaszban, a Pokol kapujának néhány szereplőjében is. Claudel több Rodin-szoborhoz modellt állt: A hajnal (1885), A gondolat (1886), Camille Claudel főkötőben (1886–1911). A nő más művei mellett megmintázta Rodin mellszobrát.
Rodin végül mégis élettársával, Rose Beuret-vel maradt. Claudel 1893-tól egyedül, visszavonultan élt és dolgozott. Műveinek töredéke maradt csak fenn, mivel nagy részüket, kilencven szobrát szisztematikusan tönkretette, mielőtt bátyja, Paul Claudel költő, a francia irodalom jeles alakja 1913-ban beutaltatta egy pszichiátriai intézetbe elhatalmasodó betegsége, kényszerképzetei miatt. Alakja többször megjelent a filmvásznon is, például 2013-ban a Camille Claudel, 1915 című moziban Juliette Binoche alakította.