Legfrissebb, november 5-i számunkból ajánljuk.
• Az ezredes Sztálingrádja
Miszráta. Ez az a líbiai település, amely hónapokig állta Kadhafi ostromát, és ahol a felkelők a legkilátástalanabb helyzetben is visszaverték a város lerombolását célul kitűző támadást. Nem lehet véletlen, hogy végül a megölt diktátor holttestét itt tették közszemlére – egy hűtőházban. Riport a városból, amely diadalt ült a líbiai diktátor holtteste felett. (21., 28–29. oldal)
• Bonyolult idők
Az Egyesült Államokban bestseller egy magyar zsidó családról szóló regény, mely nemrég idehaza is megjelent. A Láthatatlan híd egyik erénye, hogy bár nem szépít semmit, a magyar zsidók sorsának bemutatásakor túllép az általánosan meghonosodott kliséken, így szerelmes-történelmi regényként akár az akkor történtek jobb megértésében is segítheti az olvasót. A New Yorkban élő szerzőnővel Julie Orringerrel egy budapesti presszóban beszélgettünk. (23. oldal)
• Csempészáru
Ha egy menekült kiskorúnak vallja magát, akkor gyermekotthonba kerül, ahol megmarad a szabad mozgása. Erre a lehetőségre az embercsempészek fel is hívják a figyelmet. A hazánkba kísérő nélkül érkező kiskorú migránsok a fóti gyermekvárosban élnek, jelenleg nyolcvanketten. (25. oldal)
• Fókuszpont
Miközben látványos fejlődésen ment keresztül az utóbbi évtizedben a napenergiával történő áramtermelés a napos dél-európai országokban, egyes szakemberek szerint száz év is eltelhet, mire bezárhatjuk az atomerőműveket. A pénzügyi válság miatti a pánikhangulat, az elzárt állami pénzcsapok mennyire teszik kérdésessé a napenergiára épülő iparág életképességét? (30–31. oldal)
• Tenax a kamilla alatt
Hámori Vilmos kis fényképezőgépével lett az 1956-os forradalom krónikása. Jóformán az összes korabeli utcai helyszínt megörökítette. Felvételeit később sem keresték, a fotókat ugyanis nem az Ofotértnél, hanem saját laboratóriumában hívta elő, majd a rendszerváltozásig odahaza rejtegette. (32–33. oldal)
• Három kör
Egy jó hordó száz-százötven évig is szolgál, de ma már alig készítenek a kádárok komolyabb darabokat: a kuncsaftok leginkább kisebb pálinka- és bortartókat rendelnek. A Badacsonytomajon élő és dolgozó Forintos Gyula ennek ellenére majd minden napját a műhelyében tölti. Az 1400 literes, javítandó hordókat már nem egyedül mozgatja, de egy feleakkorával még elboldogul. Jövőre lesz nyolcvankét éves. (40. oldal)
Keresse szombaton a Magyar Nemzetet és benne a Hétvégi Magazint az újságárusoknál!

Ez az oka annak, amiért Gyurcsányt ilyen hirtelen eltakarították