Hatszáz euró
Szakemberek szerint Amszterdam vörös lámpás negyedében ezernél is több honfitársunk áll a kirakatban, a Svájcban dolgozó külföldi örömlányoknak pedig közel kilencven százaléka (!) magyar. Az okok szerteágazók, de sokukat a huszonegyedik századi, jól szervezett emberkereskedelem juttatta erre a sorsra. (21., 26. oldal)
A síron túl is
Korát meghazudtoló energiával és frissességgel veti bele magát Bangó Margit énekművész az újabbnál újabb feladatokba, sokak számára meglepő műfajú produkciókban is szerepet vállal. A cigány dalok és magyar nóták királynője – negyvenéves előadó-művészi tapasztalattal a háta mögött –, bármilyen meglepően hangzik is, ha a műfaj lényegét vesszük alapul, a rap leghitelesebb magyar előadójának is számít. Mostanában szinte naponta próbákra jár, az egyik kereskedelmi tévé show-műsorában hétről hétre új dalt kell megtanulnia. Hogy mégis időt szakított beszélgetésünkre, csak annak köszönhető, hogy mindketten a Beregből származunk, vagyis „földik\" vagyunk. (23. oldal)
Állati játszmák
Miközben Európa azon ujjong, hogy a kozmetikumok kifejlesztéséhez hétfőtől tilos az állatkísérlet, valójában nincsenek meg azok a vizsgálatok, amelyek kiválthatnák a teszteket. Hogyan lehetséges így új kozmetikumok fejlesztése, ha nem akarjuk, hogy a vásárlók váljanak kísérleti nyulakká? (24–25. oldal)
Dagadt macskák
Svájc nem arról volt híres, hogy nyugtalankodna az alpesi országban kifizetett legmagasabb európai díjazások miatt. Egy e hónap elején megtartott népszavazás jelezte, hogy ami sok, az már Svájcban is sok. Eközben négy és fél évvel a válság kirobbanása után az Európai Unió megpróbálja megzabolázni a bankvezetők horrorisztikus juttatásait. (27. oldal)
Márványhús
Január közepétől az Egyesült Államokba is exportálhatunk mangalicát. Az amerikaiak a pénzmosás analógiájára viccesen „mangalicamosásnak\" nevezik azt az állapotot, amelynek a végét jelentő jogszabály hatalmas gasztropolitikai fegyvertény – ám a globális gabonaár-robbanás a szőrös disznót sem kíméli. (28–29. oldal)
Népakarat
A Kedvesem című fülbemászó dallal képviseli hazánkat Márta Alex (ByeAlex) a májusi eurovíziós dalfesztiválon a svédországi Malmőben. A közmédiában lezajlott megmérettetésen őt juttatták tovább a nézők szavazatai a négy finalista közül. A közönségnek talán elege lett a kereskedelmi tévékben „előre legyártott\" sztárokból, helyettük a dalszövegét maga író, megzenésítő, hipszterkülsejű, szemüveges, szakállas fiúnak szavazott bizalmat. (33. oldal)