Pergőtűzben
Összesűrűsödött a levegő Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház leendő igazgatója körül. Nem új keletűek a direktor ellentétei a hazai színházi szakma nagy részével. A külföldi reakciók – így a Strasbourgi Nemzeti Színházzal való politikai konfliktus – viszont váratlanul értek mindenkit. Pontosabban szinte mindenkit. (21., 24. oldal)
Hógolyó a szoborra
Korosztálya kiemelkedő tehetségű írója, aki félig-meddig kívül áll az irodalmi belvilágon. Úgy véli, a fiatalokban is megvan az igény, hogy átzúduljon rajtuk az Ady-életmű – más kérdés, a költészet milyen csatornákon jut el hozzájuk. Térey Jánossal a közelgő költészet napja alkalmából beszélgettünk. (23. oldal)
Poloska a málnán
Tokaj-Hegyalján a falusi borkimérésekben szappan- és poloskaízű lőréket ízlelgethet a fogyasztó. Ez a megállapítás a tarcali Tokaji Borvidék Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet nem régi felmérésén alapul, amely a közfelháborodás és a „nemzeti érdekek\" miatt le is került az intézmény honlapjáról. A hat hegyaljai település tizenöt házi pincészetéből származó minta közül szégyenszemre csak három volt fogyasztásra alkalmas. Nyolc mintában pedig az elavult feldolgozóeszközök miatt a megengedettnél jóval több volt a vas. (26. oldal)
A porcelán fénye
Hat arab ország: Algéria, Jemen, Jordánia, Palesztina, Kuvait és Líbia magas rangú diplomatáinak jelenlétében írták alá február közepén Pécsett a Zsolnay-gyár értékesítési szerződését. A rendszerváltoztatás óta csak veszteségeket elkönyvelő, kivéreztetett és szétrabolt üzem most új tulajdonost és új esélyt kapott. Ami nem sikerült a magyaroknak, sikerülhet az arab üzletembereknek? (27. oldal)
„Éjjel hamuban aludtam\"
A szardíniai osztrák–magyar haláltábor története nem juthat nyugvópontra, de nem is hagyhatjuk, hogy így legyen, amíg pontosan nem tudható, mi lett a sorsuk az odakerült első világháborús hadifoglyoknak – mi lett Csontkamra-part népével. Az olvasóink és hadtörténészek segítségével most előkerült dokumentumok jelentősen árnyalhatják az igencsak elnagyolt képet. (30–31. oldal)
Vírusok veresége
Külföldi tudományos hírekben olvashattuk, hogy tizennégy fertőzött felnőttet sikerült kigyógyítani a HIV-fertőzöttségből, máshol egy fertőzött kisbaba is meggyógyult, ahogy egy német férfi is. Az AIDS-vírus által megtámadott embereknek mindeddig csak kifejezhetetlenül kis töredékük gyűrte le végleg a kórokozót. De a keveset egy világ választja el a nullától. (32. oldal)
A jakartai járat
Egy éve helyezkedett el az indonéziai Jakartában Szentgyörgyi György, a Malév egykori kapitánya. Miután pályafutása során a Boeing–737-es gépek minden típusával repült, a „Szent Gyuri\" becenéven is ismert nagy tapasztalatú szakember egy ottani légitársaság szimulátoroktatójaként dolgozik. (33. oldal)
Gettónyomorultak
Mindössze annyi a kapcsolat a pesti Dzsumbuj és a pécsi Magtár utca 10. között, hogy mindkettő gyakran szerepel a bűnügyi hírekben. Előbbi a nyomor és a rettenetes lakáspolitika szimbóluma, utóbbi pedig elátkozott ház lett, miután ott húzta meg magát Bándy Kata gyilkosa. Két nagy épület, sorsok, történetek, megannyi sötét bugyor. (40. oldal)