Miért, engem ki sajnált? – Magazin ajánló

Nevelőotthonból a prostitúcióba. Bojár Gábor-interjú. Van-e jövője a magyar csokinak? Szombaton Magazin!

Magyar Nemzet
2016. 04. 08. 7:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Nincs róla felmérés, de az intézetben felnövő lányok nagy része felnőttként utcalány lesz – akad olyan fővárosi intézmény, amelyet a szociális szakma egyszerűen kurvaképzőnek nevez. A futtatók szinte vadásznak a nevelőotthonokban lévő lányokra, a szakemberek feltételezése szerint azért, mert ezen fiatalok mögött nincs olyan rendszer, amely megvédené, baj esetén pedig megkeresné őket.” (Lukács Csaba: Miért, engem ki sajnált?)

Ez csak egy a sok figyelemre méltó mondat közül a szombati Magyar Nemzet Magazinból. Keresse hétvégén az újságárusoknál!

Március végén bejárták a sajtót a rendőrség felvételei, melyeken egy Csongrád megyében és Franciaországban ténykedő banda lefoglalt értéktárgyai láthatók. A romákból álló bűnszervezet tagjai elképesztő luxust teremtettek maguknak lányok futtatásából. De honnan és hogyan szerzik a kizsákmányolt prostituáltakat? Miért nem képes megakadályozni a honi intézményrendszer a védtelen áldozatok kihasználását? Miként lehetséges, hogy rendőrségünk és adóhatóságunk orra előtt halmozhattak fel mesés vagyont? Nyugtalanító kérdések – még nyugtalanítóbb válaszok.

Türelmetlen, és gyakran hallgat az ösztöneire – saját bevallása szerint ezért nem lenne jó politikus a fizikusi végzettségű Bojár Gábor, a háromdimenziós tervezőszoftverek fejlesztésében világelső Graphisoft alapítója. A céget már eladta, most az általa gründolt magánegyetemet vezeti, és még üzleti előnyökért sem hajlandó eltékozolni azt az ajándékot, hogy szabadon elmondhatja a véleményét bármiről.

Elég csak a közel százéves Boci csokira gondolni, meg arra, hogy Gerbeaud Emilnek köszönhetően mi adtuk a világnak a konyakmeggyet, és beláthatjuk: a hazai csokoládégyártás nagy múltra tekint vissza. Az államosítás viszont már egyértelmű gátja volt a töretlen fejlődésnek, a rendszerváltással pedig külföldi tulajdonba került a magyar édesipar jelentős része. Jelenleg a szakképzett munkaerő hiánya is nehezíti a magyarországi csokoládéipar megizmosodását. Mégis akadnak olyanok, akik hisznek az édes jövőben. Tavaly ősszel például új, száz százalékban magyar tulajdonú csokoládégyártó lépett ki a piacra.

Ramon Schack, a Telepolis nevű német elektronikus újság munkatársa március 28-án, néhány nappal a brüsszeli merénylet után interjút készített David Engels neves brüsszeli ókortörténésszel, akinek pár évvel ezelőtt francia és német nyelven megjelent monumentális műve, amelyben összehasonlítja az Európai Unió jelenlegi válságát a római köztársaság hanyatlásával, heves vitákat váltott ki Nyugat-Európában. Az alábbiakban az interjú rövidített változatát közöljük.

Budapest már a két világháború között neonfénybe öltözött, ám a ma még itt-ott látható fényreklámok aranykora kétségkívül arra az időszakra esett, amikor a szocialista hatalom minden erővel azt igyekezett sugallni, hogy fényes idők járnak a Legvidámabb Barakkban. A magyar főváros sugárzó bája fogta meg azt a katalán fotóművészt is, aki elszántan dokumentálja a hajlított csövekből megálmodott egykori álomvilágot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.